Lider prošetao kroz Odžake

Proteklog vikenda započelo je fudbalsko proleće u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi – grupa Sever. Lider prvenstva Radnički 1912 bez većih problema uknjižio je nova tri boda u Odžacima. Sloga je do bodova došla nakon preokreta, dok su Radnički i Vrbas podelili bodove. Somborci su ostvarili pobedu golovima Đorovića i novajlije Kneževića. Utakmica je protekla u apsolutnoj dominaciji „crvenih“ iz Sombora. Domaći su na samom početku imali priliku za pogodak preko mladog Dakića koji je prošao po desnoj strani. Izbio je pred golmana Pavasovića, koji mu je iskusno ušao u šut u sprečio pogodak. Gosti su silovito uzvratili i u periodu od svega desetak minuta propustili su šest izglednih prilika. Dva puta je Ćovin ozbiljno ugrozio Ignjatovića koji je sigurnim intervencija sprečio pogotke. Antunić se nakon odlične akcije našao sam pred Ignjatović, ali je njegov šut sprečila stativa. Ipak, nakon toga sledi pogodak Đorovića koji je odličnim udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora doneo svom timu početno vođstvo. Ekipa Radničkog 1912 je i nakon pogotka nastavila da „kidiše“ prema golu Tekstilca. Strelac vodećeg gola je sa desetak metara pogodio prečku, Antunić je u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom prebacio gol, a Kneževićev šut je završio preko gola. U poslednjim trenucima prvog dela Ćovin je oprobao šut sa 16 metara, ali je bio neprecizan, da bi potom Antunić odlično centaršutem pronašao Kneževića koji je šutirao pored stative. Gosti su duplirali vođstvo u 54.minutu. Slavuljica je odlično pronašao Kneževića u šesnaestercu, koji je lako obišao Ignjatovića i postigao svoj prvenac u dresu novog kluba. Posle drugog gola tempo je opao, domaći su zatvorili prilaze svom golu, a sa druge strane gosti nisu previše žurili. Ipak, vredno pomena su svakako dve odlične prilike „crvenih“. Posle odlične akcije Čordašića i Ćovina, lopta je došla do Kneževića koji je sa desetak metara šutirao tik pored desne stative. U poslednjim trenucima meča, rezervista Bošković je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov šut golman domaćih krajnjim naporom „izboksovao“ u korner. Na kraju zaslužena pobeda Radničkog 1912.

U Čonoplji je takođe odigrana zanimljiva utakmica. Viđeno je sedam golova i preokret domaćih. Gosti su prvi deo rešili u svoju korist. Sloga je povela preko Vukasa u 26. minutu. Milovanović je sa dva brza gola za svega tri minuta preokrenuo u korist gostiju, što je bio i rezultat poluvremena. U nastavku preokret. Već u 48. minutu Vukas poravnava rezultat, da bi rezervisti Rajčanji i Štrbac sa dva nova gola doneli Slogi prednost od 4:2. Milovanović je tri minuta pre kraja sudijskoj zvižduka svojim trećim pogotkom ublažio poraz gostiju. Ekipa Radničkog je u Čonoplji ugostila Vrbas, pošto su u toku radovi na rekonstrukciji glavnog terena Gradskog stadiona. Najbolje prilike za Radnički, po jednu u oba poluvremena propustio je Mazinjanin, koji je izlazio sam pred odličnog golmana Latinovića, međutim bez uspeha. Na kraju podela plena. Inače, ovo je jedina utakmica prvog kola u kojoj nije bilo pogodaka.

Tekstilac – Radnički 1912 – 0:2 (0:1)

Strelci: Đorović, Knežević (Radnički 1912).

Tekstilac: Ignjatović, Radojičić (Stevanović), Latinović, Gostović, Dakić, Josović, Đokić (Milutinov), Ognjenović, Spasić (Ilić), Milenković, Drpljanin.

Radnički 1912: Pavasović, Čordašić, Slavuljica, Knežević, Ćovin (Sapozničenko), Đorović (Bošković), Šćapanović (Radev), Radmanović, Goronjić, Bogunović, Antunić.

Sloga – Bačka 4:3 (1:2)

Strelci: Vukas 2, Rajčanji, Štrbac (Sloga). Milovanović 3 (Bačka).

Žuti kartoni: Vemić (Sloga)

Sloga: Lebović, Vemić (Rajčanji), Vukas, Vidović, Milošević, Šrbac, Konjević, Stojšić (Jajić), Mitrović, Purić, Sazdanić (Ninković).

Bačka: Đurđevac, Živina (Bjelić), Nikšić, Trbović, Gnjatović, Momčilov, Stanaćev, Miličić, Milovanović, Šaban, Vujaklija.

Radnički – Vrbas 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Martinović, Žeželj, Resanović, Vuković (Radnički). Roganović, Avdalović, Bogavac (Vrbas).

Radnički: Zorić, Martinović, Veselinović, Erdei, Čuljak, Matijević, Vuković, Žeželj (Grgić), Resanović (Vukadinović), Mazinjanin (Tevanović), Lakić.

Vrbas: Latinović, Roganović, Bortnik, Avdalović (Jakić), Šmit, Tešanović, Jovanović, Marojević, Krajinović, Simić (Bogavac), Kulić (Duletić).