Uspešno organizovan Memorijal „Igor Anđelković“

U osnovnoj školi „22. Oktobar“ u Bačkom Monoštoru, održan je 22. Memorijalni međunarodni turnir „Igor Anđelković“. Učestvovalo je 19 klubova iz regiona, a među gostima su bili brojni gosti iz zemlje i inostranstva. Najbolja ekipa na upravo održanom 22. Memorijalu bio je karate klub Mavaši iz Novog Sada. Odmah iza njih bili su karate klub Panter 2011 iz Budisave, te karate klub Vukovi iz Kule. U pojedinačnoj konkurenciji najbolji su bili: Vladimir Zelić – 021 Šajkaš, Irina Sabljić i Vuković Vukašin– Ravangrad Sombor, Nikolina Lemić – Fortuna Odžaci, Maja Arsić – Zadrugar Lazarevo, Viktor Rajić – Roda Beograd i Petar Gudelj – Eseker Osijek. Najmlađa takmičarka turnira je Anđela Vilhelm koja je rođena 2013. godine i od organizatora je dobila posebno priznanje. Takmičari karate kluba Ravangrad ostvarili su sledeći plasmane: Irina Sabljić – tri zlatne medalje (pojedinačno kate, borbe -34 kg i ekipno kate), Vukašin Vuković – dve zlatne medalje (sportske borbe), Petar Rukavina, Nikola Zejak, Aleksandar Heđi, Nikola Drljača, Tamara Vučković, Anđela Novaković, Kristijan Kovačević, Aleksandar Nikolić – kate prvo mesto, Lea Rica, Nives Kiš, Anja Lokner – kate drugo mesto, Luka Ilić, Hana Dekić, Eva Čapo, Kornelia Krušković, Čenge Cirkl, Fico Balaž, Mihaela Rica, Andrej Blanuša, Sofija Mađar – kate treće mesto. Pored navedenih na postolje su se popeli: Dejan Kemer (seniori – drugo mesto), Nemanja Slavić (seniori – 84 kg, drugo mesto), Anastasija Balatinac (juniorke + 59 kg, drugo mesto), Aleksandar Nikolić (borbe – 45 kg, treće mesto), Valentina Ostrogonac (kadetkinje 54 kg, treće mesto). Ekipno u kategoriji pionirki prvo mesto su osvojili: Irina Sabljić, Anja Loknar i Mihaela Rica. Drugo mesto kod poletarki u katama je pripalo: Lea Rici, Hani Dekić i Lari Orban, dok su bronzano postolje u katama u kategoriji nada osvojili: Tamara Vučković, Nives Kiš, Kornelia Krušković.  U muškoj konkurenciji muških nada, drugo mesto, takođe u kategoriji kata osvojili su: Petar Rukavina, Nikola Zejak, Nikola Drljača.

Drugi naš predstavnik na Memorijalu Igor Anđelković bio je karate klub Dušan Staničkov. Klub je predstavljalo trinaest takmičara, koji su osvojili deset medalja: dve zlatne, šest srebrnih i dve bronzanih. Medalje su osvojili: Bojana Lakićevic i Lazar Jakšić (zlatne medalje – kate), Miloš Karalić, Nikola Drača, Nenad Lukić, Boris Cvetkov, Rade Ciganović i Stefan Ilkić (srebrne – kate), kao i David Dojić i Maksim Stričević (bronzane – kate).