Lazar Dedić juniorski prvak države u triatlonu

Rekordan broj triatlonaca posetio je Sombor proteklog vikenda, a na upravo održanom Otvorenom prvenstvu Srbije učestvovalo je preko 100 takmičara, kako iz Srbije, tako i iz Hrvatske. U tri odvojena starta takmičile su se četiri grupe triatlonaca. Najpre poletarci, potom mlade nade i nade, da bi na kraju nastupili elitni i takmičari u starosnim kategorijama. Do titule na 8. Somborman-u došli su Vida Medić, članica TK M. Pupin iz Beograda, sa vremenom 1:02:14, kojoj je ovo već treća titula i Bojan Karanović, član TK Dynamic iz Novog Sada. Bojan je tako postao prvi takmičar koji je u proteklih osam godina osvojio drugu titulu.

Takmičari TK Sprint nastupili su na super sprint i sprint distanci. Do titule prvaka države u juniorskoj kategoriji stigao je Lazar Dedić koji je u apsolutnom plasmanu zauzeo peto mesto. Lazar je trku završio sa vremenom od 1:01:02. Do zlata su stigli i Aniko Jablan (1:27:05) i Vladimir Riling (1:05:33) u svojim starosnim kategorijama. Trku su završili i Dragan Popović, Dragan Trkulja, Renata Štajner, Aleksandar Stolić, Zorica Milutin, Ksenija Blažić, te Bojana Marić, članica ARK Somaraton iz Sombora. Triatlon klub Sprint se zahvaljuje svima koji su doprineli da 8. Somborman bude najuspešniji do sada. Posebna zahvalnica ide MUP Sombor, čiji su pripadnici odradili odličan posao u obezbeđenju manifestacije.