Triatlonci započeli sezonu na „Trofeju Beograda“

Otvorena je sezona triatlona. Trka pod nazivom „Trofej Beograda“ koja se boduje za kup Srbije održana je za vikend u glavnom gradu. Proširena, sedmočlana ekipa triatlon kluba „Sprint“ nastupila je u glavnoj trci dana na distancama od 750m plivanja, 20km vožnje bicikla i 5km trčanja. Najbolje plasirani takmičar kluba bio je Lazar Dedić, koji je zauzeo drugo mesto u aspolutnom poretku. Ovom rezultatu dodao je i prvo mesto u kategoriji juniora. Pored njega do medalja su došli i Vladimir Riling, Ksenija Blažić i Aniko Jablan koji su osvojili dve zlatne i jednu srebrnu medalju u svojim starosnim kategorijama. Za „Sprint“ su još nastupali Dragan Popović, Dragan Trkulja i Željko Ivković. Naredne nedelje se triatlonci sele u Pančevo gde ih očekuju novi izazovi – navodi se u saopštenju triatlon kluba Sprint.