Pionirke Srbije maksimalne na startu

Ženska pionirska reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom na Balkanskom prvenstvu u Somboru. Srbija je prvom kolu, savladala Grčku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:22 i 30:28, posle 80 minuta igre.  Izabranice selektora Željka Šćepanovića su nošene podrškom mnogobrojne somborske publike savladale Grčku u meču u kome je Srbija bila apsolutno bolji rival tokom čitavog meča. Posle početne nervoze, pionirke Srbije su uspostavile kontrolu igre i krenule u osvajanje prvog seta. U završnici, posle vođstva Srbije od 20:11, Grčka je smanjila na 20:16, ali je na kraju bilo 25:19 za Srbiju. Grčka je mnogo bolje zaigrala u drugom setu i imala prednost sve do finiša, kada je Srbija, posle vođstva Grčke od 21:19, preokrenula rezultat i povela sa 24:21. Srbija je drugi set rešila u svoju korist sa 25:22. U trećem setu se vodila ravnopravna borba do finiša, kada je Srbija uspela da se rezultatski odvoji i povede sa 24:22, ali je Grčka izjednačila. Nije Srbija iskoristila četiri meč lopte, da bi potom Grčka propustila dve set lopte. Na kraju, sa dva asa Hene Kurtagić, Srbija je treći set dobila sa 30:28, a meč sa 3:0. Pionirke Srbije će danas od 20. časova, u drugom kolu, igrati protiv Bugarske, koja je takođe na startu takmičenja ostvarila maksimalnu pobedu protiv Crne Gore, po setovima 25:20, 25:15 i 25:20. U preostaloj, trećoj utakmici šampionata, pionirke Turske pobedile su posle 102 minuta igre, Rumuniju sa 3:1, po setovima 25:18, 29:27, 24:26 i 25:11. Danas je u drugom kolu sastaju: Rumunija – Crna Gora (15:30), Turska – Grčka (17:45) i Srbija – Bugarska (20).