Zapažen nastup Jerkovića u Mađarskoj

Mađarski savez je bio organizator prestižnog turnira serije 1000 bodova, koji je održan 28. i 29. aprila u gradu Kiškunfeleđhaza, na kojem je nastupilo 185 takmičara iz 15 zemalja. Alida i Boris su odlično odigrali turnir i ostvarili dobar plasman ulaskom u četvrtfinale mešovitih parova, a isti uspeh postigao je i Boris u seniorskoj kategoriji. Alida je u pojedinačnoj kategoriji seniorki završila takmičenje u grupnoj fazi. Ostvarila je pobedu protiv Litvanke Jančuske, dok je poražena od svetske šampionke Darnyik i u ključnom meču od Hrvatice Jagečić u 3 vrlo neizvesna seta. Boris je već u grupnoj fazi napravio iznenađenje pobedivši u sva tri meča. Redom je savladao Nemca Tima, Nemca Bleja i mađarskog šampiona i osmog na svetskoj rang listi Vince Olivera. U osmini finala je savladao Mađara Kozarija u vrlo neizvesnom meču i napravio iznenađenje plasmanom među najboljih osam. U četvrtfinalu je odigrao sjajan meč protiv Čeha Knofličeka ali nije uspeo da dođe do polufinala. U kategoriji mešovitih parova Jerkovići su bili slobodni u prvom kolu, dok su u osmini finala savladali favorizovani par Jagečić/Savicki. Na žalost, u četvrtfinalu su za protivnike imali svetske šampione, slovenački par Keber/Šušteršič te su tu poraženi u dva seta. Već idućeg vikenda je sledeći veliki turnir, Croatian Open serije 500 bodova u Zagrebu na kome će ponovo nastupiti somborski par / navodi se u klupskom saopštenju.