Radnički 1912 „torpedovao“ Vojvodinu

Prijateljska utakmica Vojvodina Bačko Gradište - Radnički 1912 Sombor jul 2020

Fudbaleri Radničkog 1912 nastavljaju sa odličnim izdanjima u pripremnom periodu. Nakon minimalnih pobeda nad Spartakom i Bačkom (BP) u subotu su gostovali u Bačkom Gradištu, gde su odmerili snage na domaćom Vojvodinom, članom Vojvođanskog Severa. Nebojša Maksimović, novi strateg somborskog tima u prvom poluvremenu je poverenje ukazao igračima koji su u proteklim mečevima imali manju minutažu, kao i igračima iz omladinskog pogona, koji su svakako opravdali ukazano poverenje. U prvom delu igralo se otvoreno sa obe strane, a viđeno je i nekoliko izglednih prilika sa obe strane. Jedini pogodak viđen je u devetom minutu kada je mladi Slavko Radovanović doveo goste u vođstvo. Od starta drugog dela Radnički 1912 je zaigrao u najjačem sastavu, što se odmah odrazilo na igru, kao i na rezultat. Somborci su furioznom igrom sredinom drugog dela za svega 15-tak minuta napunili mrežu domaćeg golmana. Prednost gostiju udvostručio je Igor Antunić u 59. minutu. Potom su se u strelci upisali Davor Rajkovača (60. i 64. minuta) i Darko Terzić (62. i 65. minuta). Sudbinu gostiju zapečati su Ognjen Šveljo (73) i Gojko Pavić (75). Na kraju konačnih 8:0 za somborskog srpskoligaša.

Vojvodina (BG) – Radnički 1912 – 0:8 (0:1)

Strelci: Rajkovača 2, Terzić 2, Radovanović, Antunić, Šveljo, Pavić (Radnički 1912).

Radnički 1912: Ićitović, Radovanović, Mladenović, Bajić, Nemanja Lazić, Vukadinović, Rajkovača, Pavić, Simić, Bačić, Vukas. U drugom poluvremenu su nastupili: Pehilj, Liščević, Goronjić, Slavuljica, Terzić, Popović, Antunić, Vemić, Šveljo.