Pobeda nakon dosta uzbuđenja

Filip Krajinović ATP Roterdam preuzeto sa zvaničnog twiter naloga turnira

Krajinović – Pospišil 2:0 (6:4, 7:6)

Filip Krajinović plasirao se u četvrfinale ATP turnira u Roterdamu nakon pobede nad kanadskim teniserom Vasekom Pospišilom. Oba tenisera su odlično ušla u večerašnji susret, servis ih je služio, nisu mnogo grešili. U devetom gemu „Fića“ dolazi do dve vezane brejk lopte, koje nažalost ne koristi. Ipak, treću brejk priliku nakon odličnog riterna koristi i dolazi do vođstva od 5:4. U narednom gemu Kanađanin je imao priliku da vrati izgubljeni servis, međutim, Krajinović je odličnim servisima uspeo da se spasi. Nakon treće brejk prilike, Pospišel se iznervirao, poslao dve lopte u mrežu, što je našem teniseru omogućilo da povede u meču. Odmah na startu drugog seta novi brejk Somborca, koji je lako i potvrđen za vođstvo od 2:0. U nastavku su obojica uspešno držala svoj servis do samog finiša. U desetom gemu prava mala drama. Filip je servirao za meč. Njegov protivnik je poveo sa 15:40, međutim to mu nije bilo dovoljno, pošto je srpski teniser spasio obe. Nakon izjednačenja Krajinović je propustio tri meč lopte, što mu se brzo obilo o glavu. Pospišil koristi prvu narednu priliku za izjednačenje. Susret je odlučen u taj-breku. Poveo je Srbin sa 5:3, ali ni tu prednost nije sačuvao. Kanađanin je vezao tri poena i imao set loptu koju je poslao u aut. Na kraju je Krajinović ipak uspeo da privede meč kraju, pošto je dobio odlučujući trinaesti gem sa 9:7U borbi za polufinale Krajinović će igrati protiv Andreja Rubljova, trenutno 15. igrača na svetskoj lestvici najboljih tenisera. Sastajali su se dva puta do sada, a oba tenisera imaju po pobedu. Njihov meč na programu je u petak od 21.30 časova. Plasman među osam najboljih nosi 90 atp bodova i ček na nešto manje od 55 hiljada evra.