„Panteri“ upisali novu pobedu

Domaći igrači su dobro otvorili utakmicu, nošeni pre svega sjajnom igrom Čabaia i Živkovića. Nažalost, to nije bilo dovoljno, jer su zbog mnoštva tehničkih grešaka i promašenih otvorenih šuteva i sedmeraca gosti na odmor otišli sa prednošću od dva gola. Prednost koju su stekli pred sam kraj prvog dela nezgodni gosti su čuvali sve do desetak minuta pre kraja utakmice kada dolazi do preokreta. Nošeni sjajnom podrškom sa tribina, „Sivčani“ predvođeni Čabaijem, Kalićem i Marjanovićem uspevaju da uhvate priključak i da sedam minuta pre kraja utakmice stignu do toliko iščekivanog izjednačenja. Nedugo potom Marjanović donosi vođstvo svom timu, da bi Kalić i Beslać potvrdili pobedu. Najzaslužniji za treću pobedu u ovogodišnjem prvenstvu Super B lige Srbije bili su upravo Kalić sa devet odnodno Beslać sa šest pogodaka. U narednom kolu „Panteri“ gostuju u Velikoj Planu, ekipi Morave.

Sivac 69 – Jedinstvo 29:27 (14:16)

Sedmerci: 5/7 (Sivac 69). 1/2 (Jedinstvo).

Isključenja: 6 minuta (Sivac 69). 10 minuta Jedinstvo).

Sivac 69: Bogojević, Ćuić, Beslać 6, Sliva, Kalić 4, Vučinić, Potpara, Vemić, Šljukić 1, Predojević, Čabai 9, Marjanović 3, Popov, Živković 5, Milojević 1, Vlaović.

Jedinstvo: Fodok, Vidaković, Labus, Dakić, J. Ristić 5, Vujakov 2, Crnjin 3, Dujin 1, S. Ristić 9, Macura 2, Spasojev 2, Antonović 3, Radanović, Živkov.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Kolubara – Vrbas Petrol 30:30, Mačva (B) – Lavovi (BP) 26:20, Crvenka – Jugović 25:20, Voždovac 2012 – Smederevo 33:25. Slobodna je bila ekipa Morave.

Tabela: Vrbas Petrol 11, Mačva (B) 9, Kolubara 8, Morava 8, Sivac 69 – 8, Jedinstvo 6, Crvenka 6, Jugović 6, Lavovi (BP) 4, Voždovac 2012 – 2, Smederevo 2.

Parovi narednog (8) kola: Vrbas Petrol – Smederevo, Jugović – Voždovac 2012, Lavovi (BP) – Crvenka, Jedinstvo – Mačva (B), Morava – Sivac 69. Slobodna je ekipa Kolubare.