Dalmatinac izgubio u Riđici

U zaostaloj utakmici 23. kola Druge lige Sever, rukometaši Dalmatinca poraženi su na domaćem terenu od ekipe Nove Pazove 1957.

Dalmatinac – Nova Pazova 1957 19:23 (11:12).

Dalmatinac: Marko Vojvodić 4, Olujić, Vučković, Ležajić 1, Strahinja Macura 2, Milanko 6, Komazec, Gardijan, Paić, Miloš Vojvodić 1, Kolundžić 2, Vulinović 3, Šveljo, Aleksandar Macura.

Nova Pazova 1957: R. Grubić, D. Grubić 6, Bosnić 1, Piskulić 1, Jovanović 4, Đurić 2, Rikalo 2, Janković, Pajnik 1, Jeftović 5, Živković 1.

Sedmerci: 3 (1) Dalmatinac. 6 (3) Nova Pazova 1957.

Gosti iz Pazove bolji tokom većeg dela susreta, a nakon početnog vođstva domaće ekipe, gosti preuzimaju inicijativu i vode tokom celog poluvremena. Sredinom prvog dela prvi put stiču dva gola (5:7) prednosti. Domaćini su uzvratili mini serijom 3:0, nakon kojeg su preuzeli vođstvo (8:7). Međutim to nije bilo dovoljno, pošto su gosti na odmor otišli sa prednošću od jednog gola razlike. U nastavku meča „Riđičanci“ diktiraju tempo, vode veći deo drugog poluvremena, a tokom 46. minuta meča su imali prednost od dva razlike (17:15). Nažalost, to je bilo sve što su uspeli da urade. Gosti uzvraćaju i serijom od 2:8 prelamaju meč, za konačnih 19:23.

Nakon ovog susreta, ekipa Dalmatinca je na deobi devete pozicije sa ekipama Potisja i Prigrevice. Narednog vikenda putuju u Adu, gde će se sastati sa ekipom Potisja. Meč je na programu u nedelju, 20. maja od 19.30 časova. Pravdu deli sudijski par Tošković/Avramović, dok je delegat – Dijana Konstantinović.