Derbi nije opravdao očekivanja

Okružni derbi Srpske lige Vojvodine između Radničkog 1912 i Bratstva 1946 nije opravdao očekivanja 400 prisutnih gledalaca. Tokom prvog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena, između dva kaznena prostora. Nije bilo puno prilika. U 9. minutu susreta Bačanin je proigrao Kneževića, ovaj ušao u šesnaesterac gostiju, zaobišao je golmana Borojevića, sa leđa je startovao Bulatovića, potkačio napadača domaćih, međutim glavni sudija nije pokazao na najstrožu kaznu, već na korner. Tri minuta kasnije Ognjen Šveljo je oprobao šut po zemlji sa 16 metara, ali preslabo za Lebovića. Sredinom prvog dela Knežević je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, obara ga jedan odbrambeni igrač gostiju, a glavni sudija pokazuje na „kreč“. Ova odluka bila je „okidač“ za gostujuće igrače koji su odmah pojurili prema sudiji. Prekid je trajao skoro tri minuta, a epilog svega su tri kartona gostujućim igračima zbog nesportskog ponašanja. Zapisani su Vejnović, Bulatović i Šveljo, a zbog vređanja domaće klupe i sudijske četvorke sa gostujuće klupe je odstranjen fizioterapeut Strahinja Teslić. Siguran realizator najstrože kazne bio je Milan Matijević. Samo par minuta kasnije novo uzbuđenje. Macanović je odlično povukao kontru domaće ekipe, Resanović ga ruši sa leđa, a potom i gazi. Macanović protestvuje, a Resanović ga udara glavom, te ga glavni sudija isključuje iz igre. Do kraja poluvremena viđena je samo još jedna prilika na utakmici. Knežević je šutirao iz daljine po zemlji, ali je Borojević uspešno intervenisao. Treba istaći i da je sudijska trojka konstantno bila pod pritiskom od strane gostujućih igrača, pre svega Ognjena Švelje, ali i navijača koji su nisu libili ni upućivanja otvorenih pretnji. Situacija je smirila dolaskom odnosno pojavljivanjem policije. U nastavku susreta gosti iz prve prave prilike stižu do poravnanja. Zečević je iskoristio odličan centaršut Švelje sa desne strane i neometan sa 6 – 7 metara loptu smešta pod prečku golmana Lebovića. Nakon izjednačenja gosti su zatvorili sve prilaze svom golu i čekali priliku za kontru. Sa druge strane domaći su imali par poluprilike međutim nisu uspeli da stignu do pobedonosnog gola. U šansama su bili Bačanin (54. i 72. minuta), Damjanović (54.), Slavuljica (65.), Macanović (68. i 74.), Knežević (71.), Bošković (77.). Uglavnom je reč o pokušaji iz daljine. Najizgledniju priliku propustio je Bačanin, ali je njegov šut sa 16 metara završio na samoj ivici statite. Najbolju ocenu meča dao je trener domaće ekipe Ivan Gvozdenović koji je u izjavi za somborsport.org portal izjavio: „Bilo je dosna varnica na terenu, a kad kažem varnica, mislim da smo i mi i oni želeli da pobedimo. Dobro smo otvorili utakmicu, uradili smo sve što smo pričali. Postigli smo taj brzi gol, kontrolisali smo utakmicu u prvom poluvremenu, međutim, nismo bili dovoljno iskusni da postignemo još taj jedan gol, koji bi najverovatnije zatvorio utakmicu. Nismo u tome uspeli i ja tu mogu da budem nezadovoljan, u tom nekom našem neiskustvu, strahu… Ekipa iz Prigrevice se pokazala kao ekipa koja ima iskustvo za razliku od nas, koja zna kako da se takmiči i igra na rezultat. Samo u tom smislu mogu da zamerim svojim igračima, jer kod pozitivnog rezultat i brojčane prednosti na terenu mi moramo da kontrolišemo igru i utakmicu u svakom smislu te reči. To je fudbal, postojala je želja, htenje, bilo je nekih šansi, nismo imali taj završni pas tokom drugog dela, tako da sam svakako nezadovoljan“.

Radnički 1912 – Bratstvo 1946 1:1 (1:0)

Strelci: Matijević (Radnički 1912). Zečević (Bratstvo 1946).

Žuti kartoni: Kukolj (Radnički 1912). Vejnović, Bulatović, Šveljo, Resanović, Stanković (Bratstvo 1946).

Crveni karton: Resanović (Bratstvo 1946).

Radnički 1912: Lebović, Kukolj (Šćepanović), Damjanović, Slavuljica, Matijević (Antunić), Knežević, Macanović, Stojaković, Bošković, Bačanin, Goronjić.

Bratstvo 1946: Borojević, Bulatović, Resanović, Vejnović, Tanasić, Zečević (Makar), Miličkivić, Kozomora (Matović), Šveljo, Stanković, Zorić (N. Vuković).