Hajduk ispustio dva gola prednosti

Ekipa kulskog Hajduka remizirala je na gostovanju u Elemiru sa domaćim Naftagasom. Imaju gosti za čim da žale, s obzirom na činjenicu da su ispustili prednost od dva gola. Naime, Kuljani su poveli već u 13. minutu pogotkom mladog Mihaila Ljumovića. Prednost je udvostručio napadač Branislav Pjošta u 26. minutu nakon odlično izvede kontre. Samo tri minuta kasnije iskusni gogeter Miloš Savanović smanjio je prednost gostiju. Sa tim rezultatom se otišli na odmor. U nastavku meča Savanović je svojim drugim pogotkom na susretu (79) postavio konačan rezultat utakmice. Oba tima su tokom meča još po dve izgledne prilike za postizanje gola. U narednom kolu u Kulu dolazi vodeći Sloven koji je ovog vikenda teškom mukom slavio nad Jedinstvom nakon velikom preokreta. Domaći su sredinom drugog dela za svega pet minuta golovima Aleksandra Ignjića i Brane Ilića slavili nad gostima iz Stare Pazove. Ekipa Bečeja remijem u Kikindi prekinuli su seriju od sedam uzastopnih poraza. Njihov kiks nije iskoristila ekipa Kabela koja je na opšte iznenađenje poražena na domaćem terenu od ekipe 1. maja iz Rume. Treba napomenuti i da je ekipa Tise doživela deveti vezani poraz koji ih je smestio na pretposlednje mesto tabele sa bodom manje od fenjeraša iz Bačke Palanke.

Kompletni rezultati i izveštaji sa utakmica ovog kola: Bačka – Borac (Š) 1:2 (Izveštaj), Tisa – Radnički (Zr) 2:4 (Izveštaj), Kabel – 1. maj 1:2 (Izveštaj), Dinamo – Željezničar (I) 1:3 (Izveštaj), Podunavac – Omladinac 0:0 (Izveštaj), Kikinda – Bečej 1918 – 0:0 (Izveštaj), Sloven – Jedinstvo 3:2 (Izveštaj), Naftagas – Hajduk 1912 – 2:2 (Izveštaj).

Tabela: Sloven 39, Željezničar (I) 35, Kikinda 29, Kabel 28, Naftagas 25, Omladinac 25, Borac (Š) 25, Dinamo 1945 – 25, Podunavac 23, Radniččki (Zr) 22, Bečej 1918 – 19, Jedinstvo 18, Hajduk 1912 – 17, 1. maj 17, Tisa 15, Bačka 14.

Parovi narednog (18) kola: Borac (Š) – Naftagas, Hajduk 1912 – Sloven, Jedinstvo – Kikinda, Bečej 1918 – Podunavac, Omladinac – Dinamo 1945, Željezničar (I) – Kabel, 1. maj – Tisa, Radnički (Zr) – Bačka.