Nagetsi slavili protiv Orlanda

Orlando – Denver 87:91 (Q1 – 26:17, Q2 – 19:23, Q3 – 18:29, Q4 – 24:22).

Košarkaši Denvera zabeležili su pobedu na gostovanju protiv Orlando Medžika 91:87. Susret dve ekipe obeležile su velike oscilacije u igru. Do sredine prve deonice igralo je izjednačeno, da bi domaći istu završili serijom 15:6. Slična igra viđeno je i u drugoj četvrtini. Gosti su „spuštali“ rezultat, domaći bi uzvraćali. Denver je u jednom momentu prišao i na koš zaostatka, međutim nisu imali snage za potpuni preokret. Ekipa Orlanda je do odlaska na odmor stekla pet poena viška. Odlično igrom ekipa iz Kolorada došla je do preokreta, pošto su treću deonicu susreta rešili u svoju korist sa +11. Domaća ekipa se nije predavala, a posle trojke Vučevića tri minuta pre kraja meča dolazi do izjednačenja – 81:81. Nagetsi nisu „pali“, bili su smireniji u završnici meča i sasvim zsluženo stigli do četvrte pobede u do sada odigranih šest utakmica. Nikola Jokić je imao učinak od 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Prilog (You Tube). Narednu utakmicu „Grumenje“ igra na domaćem parketu u noći između utorka i srede protiv ekipe Majamija.