„Fića“ predao meč

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Filip Krajinović i ove godine je zaustavljen u osmini finala ATP turnira u Vinston Salemu. Ovoga puta bolji od njega bio je domaći teniser Frensis Tijafo. Nakon početnog ispitivanja snaga prvi brejk je viđen u petom gemu za vođstvo američkog tenisera od 3:2. Nakon brejka igra našeg tenisera se raspala, a Tijafo je osvojio narednih 12 od 13 odigranih poena, te ja zasluženo osvojio prvi set. Nakon gubitka seta, Krajinović je zbog manjih problema sa stomakom predao meč svom protivniku. Filip je uprkos porazu uknjižio 20 atp poena i ček na blizu 11 hiljada dolara. Somborac će naredne nedelje nastupati na poslednjem gren slemu sezone. Prošle godine je nastup na US Openu završio u prvom kolu, te će ovo biti prilika za osvajanje novih atp bodova i prilika da se popravi trenutna pozicija na lestvici najboljih tenisera sveta.