Uspešan start u Helbronu

Filip Krajinović - Dominik Koepfer - Neckarkup 2019 - slika preuzeta sa fejsbuk turnira u Hajlbronu

Filip Krajinović teže nego što se očekivalo plasirao se u treću rundu čelendžera u Helbronu. Naš teniser je savladao Dominika Kopfera sa 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 7:5). “Fića” je odlično otvorio meč, bio je siguran na svom servisu, a odlučujući trenutak prvog seta bio je brejk u petom gemu koji mu je omogućio vođstvo. Nemac je uzvratio početkom drugog seta brzo poveo sa 4:1, a potom i 5:2. Somborac je uzvratio sa dva gema, smanjio na 5:4, ali je drugi set ipak pripao njegovom protivniku. U odlučujućem setu velika borba. Kopfer je brejknuo našeg tenisera i poveo sa 4:2, a Krajinović je odmah uzvratio i poravnao rezultat na 4:4. Naš teniser je novi brejk napravio u jedanaestom gemu za vođstvo od 6:5, a potom je sigurnum servisom meč uspešno priveo kraja za konačnih 2:1 u setovima. U narednoj rundi ga očekuje duel protiv Petera Polanskog iz Kanade koji je trenutno 125. igrač na svetu. Meč je na programu u četvrtak od 13 časova. Do sada se nisu sastajali.