Borac minimalno protiv Lemeša

Proteklog vikenda nastavljena su takmičenja u Međuopštinskoj fudbalskoj ligi prvog i drugog razreda. Na šest utakmica prvog razreda postignuto je dvanaest golova, dok je na četiri utakmice drugog razreda viđeno 11 golova. Lideri prvog i drugog razreda Kordun i Borac „teškom“ mukom su stigli do novih bodova. Obe ekipe su kao domaćini minimalno slavili protiv Partizana odnosno Jedinstva Lemeša. Rezultati

Dunav – Mladost 2:0 (0:0)

Strelci: Mrgić, Santo (Dunav).

Žuti kartoni: Šomođvarac, Mrgić, Penic (Dunav). Jokić, Sobek, Kokot (Mladost).

Dunav: Perić, Zetović, Baljak, Šomođvarac, Baranjai, Brdar (Macanović), Mrvičin, Mrgić, Jovanović (Penic), Balaž, Santo (Baša).

Mladost: Hančar, Radoičić, Jokić, Fekete (Pištinjak), Varga, Kilić, Grdinić, Sobek (Kišjuhas), Kokot, Milan Medojević (Miloš Medojević), Jovović.

Aleksa Šantić – Jedinstvo 2:1 (1:1)

Strelci: Jurić, Nikola Tomić (Aleksa Šantić). Repac (Jedinstvo).

Žuti kartoni: M. Tomić, Petronijević (Aleksa Šantić). V. Grmuša, M. Grmuša, Komadina (Jedinstvo).

Crveni karton: G. Grmuša (Jedinstvo).

Aleksa Šantić: Merković, Korponaić, Branežac, M. Tomić, N. Tomić, Pejak, Đurić, Petronijević (Đokić), Jurić, Lazarević (Bibić), Drašković.

Jedinstvo: Ćopić, Ružić, Bogunović, Rodić, Komadina, V. Grmuša, Lerman, Jerković (Mačkić), Repac, Mudrinić, G. Grmuša.

OFK Šikara – Terekveš 1:2 (0:1)

Strelci: Enjev (OFK Šikara). Čović 2 (Terekveš).

Žuti kartoni: Dunkler, Tomić, Petreš )OFK Šikara).

OFK Šikara: Novaković, Antičević, Dunkler, Pein, Enjev, Petreš, Česner, Đurišić (Karimović), Krstić, Mlinar, Tomić.

Terekveš: Popović, Vujanović, Kovačić, Gol, Mandarić, Perović, Damjanović, Radaković (Rajšić), Božić (Kuntić), Relić, Čović.

Kordun – Partizan 1:0 (0:0)

Strelci: Cimeša (Kordun).

Žuti kartoni: Pavlović, Cimeša (Kordun). Vojvodić, Borić, Jakovljević (Partizan).

Kordun: Miščević, Anitić, Grujin, Pavlović, Popović, Česnovar, Bogunović, Cimeša, Samopjan (Karas), Sekulić, Miletić.

Partizan: Dubravac, Borić, Milenković, Stoilković, Đurđev, Jakovljević, Ostojić, Kurjakov, Vojvodić, Jano, Tadijan (Bujak).

Hajduk – Omladinac (D) 0:1 (0:0)

Strelci: Živkov (Omladinac D).

Žuti kartoni: Bajčev, Lazić, Živković, Staničkov (Hajduk). Stanisavljević, Veselinović, Danilov (Omladinac D).

Hajduk: Grbić, Staničkov, Grba, Sandić, Pekez, Krstić (Živković), Lazić, Pejić (Stupar), Blagojević (Bajčev), Stanić, Lazarević (Lazendić) (Boškov).

Omladinac (D): Dumić, Lučar, Stanisavljević, Živkov, Anđelković (Stojaković), Doroslovac (Seljakov), Davidov, Danilov, Đurišić, Veselinović, Ćosić.

Zadrugar – Omladinac (B) 2:0 (0:0)

Strelci: M. Vuković, N. Vuković (Zadrugar).

Žuti kartoni: Pavkov (Zadrugar).

Crveni karton: N. Vuković (Zadrugar). Rakić, Sekulić (Omladinac B).

Zadrugar: Mitković, M. Vuković, Jovanović, Tojić, Pavkov, D. Veselinović, Dondić (M. Veselinović), N. Vuković, Pjević (Radmanović), Rančić, Glumičić (Sinadinović).

Omladinac (B): Vuković, Teslić, Mandić, Rakić, Sekulić, Terzija (Nemanja Mijić), Grgić, Delija (Vidaković), Pavin, Subotić, Miloš Mijić.

Tabela: Kordun 39, Aleksa Šantić 33, Omladinac (B) 32, Hajduk 27, Omladinac (D) 22, Partizan 21, Zadrugar 17, Terekveš 16, Dunav 15, Mladost 12, Jedinstvo 11, OFK Šikara 7.

Parovi narednog (16) kola: Mladost – Zadrugar, Omladinac (B) – Hajduk, Omladinac (D) – Kordun, Partizan – OFK Šikara, Terekveš – Aleksa Šantić, Jedinstvo – Dunav.

Borac iz Bačkog Gračaca je u subotu dočekao ekipu Jedinstva Lemeš iz Svetozar Miletića. Malobrojna publika je mogla da odgleda izuzetno zanimljivu i borbenu utakmicu. Gosti su došli da se nadigravaju sa liderom „beton“ lige i u tome su uspeli, a treba istaći da su tokom čitave utakmice bili ravnopravni protivnik, te da svakako nisu zaslužili da budu poraženi u ovom susretu. Domaćin je prvi pripretio već u 6. minutu. Krtinić je odlično izveo slobodan udarac, a golman gostiju Kusić „panterskom“ reakcijom sprečio vođstvo Borca. Par minuta kasnije Dautović je bio u prilici nakon kornera, a nakon toga i Pokrajac, ali su njihovi pokušaji završili preko gola. Najbolju priliku je imao napadač Borca Branko Ćuk koji je prilično lako prevario dva igrača gostiju, odlično šutirao sa sedam osam metara, ali je Kusić ponovo odlično intervenisao. Gosti su uzvratili sredinom prvog dela. Pravdić je nakon duplog pasa sa Vukadinovićem izbacio kompletnu domaću odbranu, izašao sam pred golmana Labusa, ali je usledio „traljav“ udarac, pored gola. U samoj završnici prvog poluvremena Ćuk je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj završio iznad gola. Šutu je prethodila odlična akcija Žegarca. Domaćin je poveo na samom startu drugog poluvremena. Radaković je odlično pronašao Žegarca u šesnaestercu gostiju, ovaj vratio povratnu za Pokrajca, koji je sam i neometan sa nekih 12-13 metara smestio loptu iza leđa odličnog golmana Kusića. Ekipa iz Miletića je u 58. minutu imala priliku za izjednačenje iz slobodnog udarca. Kapiten gostiju Popović je odlično šutirao sa nekih 25 metara, ali je njegov projektil golman Labus krajnjim naporom loptu izvadio iz „rašlji“. Odmah nakon toga sumljiva situacija u kaznenom prostoru domaćih. Domaći štoper je neoprezno startovao nad Kanjom, ali je sudija Ličina ostao nem na pištaljci. Dva minuta kasnije odlična kontra gostiju. Vukadinović je uposlio Lukića, ovaj odlično šutirao, a golman Labus je intervencijom sprečio izjednačenje. Isti igrač je bio u prilici i u 65. minutu, ali je njegov šut ovaj put završio iznad prečke. Deset minuta pre kraja susreta uzvratio je Ćuk nakon kornera, ali neuspešno. Poslednju priliku na meču imali su gosti. Ponovo je kapiten Popović odlično izveo slobodan udarac iz daljine, a Kusić fantastičnom intervencijom loptu poslao u korner.

Borac (BG) – Jedinstvo Lemeš 1:0 (0:0)

Strelci: Pokrajac (Borac BG).

Žuti kartoni: Ličina, Dautović (Borac BG). Jurišić, Džinić, Baraković, Milošević (Jedinstvo Lemeš).

Borac (BG): Labus, Krivošija (Jokić), Ličina, Čuturilo, Krtinić (Čanković), Pokrajac, Žegarac, Ćuk (Petrović), Radaković, Babić, Dautović.

Jedinstvo Lemeš: M. Kusić, Pravdić, N. Kusić, Jurišić (Duspara), Džinić (Milošević), Kantor (Kanjo), Vukadinović, Lukić, Popović, Baraković, Dujmović.

Lider – Panonija 2:0 (0:0)

Strelci: Stajčić, Jovanović (Lider).

Žuti kartoni: /

Lider: Vajagić, Kostadinović (Zavišić), Ilić, Nikolić, Stajčić, Aleksi, M. Jovanović, Kočonda, A. Jovanović, Končarević, Vajc.

Panonija: Valent, Jovanović (Majera), Šipka, Lazić, Stojanović, Lamuš, Terek, Turčan, Obradov, Šinkarčuk, Stojsavljević.