Dalmatinac „klizi“ u opasnu zonu

Nakon teškog i šokantnog poraza Somborelektra i druga somborska ekipa je proteklog vikenda pretrpela poraz. „Riđičanci“ su gostovali u Pančevu, gde su poraženi od istoimene ekipe sa 33:26 (21:14). Domaći su tokom celog prvog poluvremena bili u konstantnoj prednosti. Dalmatinac je uspeo da se u završnici prvog dela približi na minus 1, međutim usledio je neobjašnjiv pad u igri, što su rukometaši Pančeva iskoristili, te serijom od 6:0, na odmor otišli sa prednošću od sedam golova razlike. U nastavku susreta je viđena izjednačena igra obe ekipe, međutim domaćini su uspeli da sačuvaju stečenu prednost te su na kraju zasluženo pobedili. Najefikasniji igrači susreta bili su Prčulj sa deset pogodaka u domaćoj odnosno Milanko sa 11 golova u gostujućoj ekipi. Ono što zabrinjava je svakako činjenica da je ekipa Dalmatinca pretrpela deseti poraz iz 15 susreta, te se nalazi u opasnoj zoni. U nastavku sezone moraće da se potrude, inače im sledi grčevita borba za opstanak. TabelaU narednom kolu u Riđici gostuje ekipa Vojvode Stepe.

Pančevo – Dalmatinac 33:26 (21:14)

Sedmerci: 1/1 (Pančevo). 4/6 (Dalmatinac).

Isključenja: 4 minuta (Pančevo). 6 minuta (Dalmatinac).

Pančevo: Prčulj 10, Milanović 1, Ćirković 4, Aleksić, Mihajlović, Gojković 3, Stojanović 4, Stanišić 7, Urošev, Đurić 1, Kirti 2, Antanasijević 1.

Dalmatinac: Vojvodić 7, Macura 2, Milanko 11, Šveljo 2, Šuša, Stojanović 4, Marinković, Končarević.