Žak izvukao remi u nadoknadi vremena

Fudbaleri Žak uspešno su završili jesenji deo sezone u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor. Nakon tri startna poraza, somborski “crno –beli” vezali su čak dvanaest utakmica bez poraza, pa su prvi deo sezone završili na odličnoj šestoj pozicij sa 26 osvojenih bodova. Jesenji prvak PFL Sombor je ekipa Starog grada. Somborci su dobro otvorili utakmicu, a pogotkom Šimunova u 33. minutu su poveli. U nastavku susreta domaći fudbaleri za svega šest minuta prave preokret golovima Krstića i Agbabe. “Žakovci” nisu posustali, krenuli su na “sve ili ništa” i u nadoknadi vremena su uspeli da poravnaju rezultat. Drugi pogodak gostiju je pripisan rezervisti domaćih Vukmiru koji je zatresao sopstvenu mrežu. Prvenstvo se nastavlja na proleće, kada fudbaleri Žaka gostuju u Pivnicama, ekipi Slavije koja je jesenji deo završila na četvrtoj poziciji sa bodom više od somborske ekipe.

Tvrđava – Žak 2:2 (0:1)

Strelci: Krstić, Agbaba (Tvrđava). Šimunov, Vukmir (AG) (Žak).

Žuti kartoni: Agbaba, Vlajić (Tvrđava). Macanović, Halas (Žak).

Tvrđava: Vlajić, Milinović (Salijević), Bajić, Erak, Balango, Đenadija (Vukmir), Šomoši, Krstić, Agbaba, Badivuk, Dević.

ŽAK: Molnar, Đorđević, Halas, Šimunov, Macanović, Kovačević, Hernaus, Radusin, Stanković, Fratrić, Banda.

U ostalim susretima 15. kola postignuti su sledeći rezultati: Rusin – Hercegovac 3:0, Krila Krajine – Vojvodina 0:1, Radnički 1918 – Kulpin 1:5, Lipar – Polet 2:2, Budućnost – Kula 3:0, Slavija – Odžaci 2:1, Borac 46 – Stari Grad 2:0.

Tabela: Stari Grad 31, Rusin, Vojvodina po 30, Slavija, Krila Krajine po 27, Žak 26, Budućnost 25, Borac 46 – 23, Kula 20, Tvrđava, Hercegovac po 18, Kulpin 17, Radnički 1918 – 14, Polet, Lipar po 10, OFK Odžaci 9.

Parovi 16.kola: Hercegovac – Stari Grad, Borac 46 – OFK Odžaci, Slavija – Žak, Tvrđava – Kula, Budućnost – Polet, Lipar – Kulpin, Radnički 1918 – Vojvodina, Krila Krajine – Rusin.