Preokretom do drugog kola

Filip Krajinović plasirao se u drugo kola turnira u Marseju. On je posle dosta muke savladao Joao Sousa sa 2:1 (3:6, 6:4, 6:4) u setovima. Filip je dosta loše ušao u meč, pa je Sousa vrlo brzo došao do početnog vođstva od 0:4 u prvom setu. Filip se nakratko vratio, smanjivši na 3:5, međutim usledio je još jedan gubitak servisa, pa je Sousa dobio prvi set 3:6, uz čak tri brejka. U nastavku je Krajinović zaigrao sigurnije, i već u trećem gemu drugog seta pravi brejk. Do je kraja seta je sigurnim servisom izjednačio rezultat. U trećem odlučujućem setu, oba tenisera su sigurno držala svoj servis, do devetom gema, kada Filip pravi brejk, a potom i potvrđuje meč. Krajinović u drugom kolu igra protiv iskusnog domaćeg igrača, Žila Simona, koji trenutno zauzima 66. mesto na rang listi teniskog karavana. Meč je na programu u četvrtak, 22. februara, oko 12 časova. Drugi naš predstavnik na turniru, Laslo Đere, ubedljivo je poražen od Ilya Ivashka iz Belorusije sa 2:0 (6:3, 6:1).