Fudbalski savez Srbije usvojio je izmene Pravilnika o registraciji, statusu i transferu igrača, čime su stvoreni uslovi za dalju profesionalizaciju takmičenja i unapređenje statusa klubova i fudbalera u Srbiji. Novim odredbama klubovima koji se takmiče u Srpskim ligama omogućeno je da sa svojim igračima zaključuju ugovore o profesionalnom igranju. Na taj način ovaj rang takmičenja dodatno se približava profesionalnim standardima koji već važe u Super ligi Srbije i Prvoj ligi Srbije. Za sve srpskoligaške klubove koji nastupaju u Srpskoj ligi, ove izmene predstavljaju značajnu razvojnu priliku i podsticaj za dalje unapređenje organizacije rada, stabilnije poslovanje i podizanje kvaliteta takmičenja. Istovremeno, fudbalerima se otvara mogućnost sticanja profesionalnog statusa i zaključivanja profesionalnih ugovora, čime se unapređuje njihova pravna zaštita i uređuju međusobni odnosi sa klubovima u skladu sa savremenim standardima profesionalnog sporta. Usvojene promene predstavljaju važan korak u daljem razvoju srpskog fudbala, sa ciljem stvaranja održivijeg sistema takmičenja, jačanja klubova i unapređenja uslova za napredak igrača u svim delovima zemlje. Vest preuzeta je sa sajta Fudbalaskog saveza Beograda.
Kreće profesionalizacija Srpskih liga
