U subotu, 30. maja u organizaciji rvačkog kluba Radnički iz Sombora održan je 10. Međunarodni turnir “Ivan Frgić-Žuti” (U9), Prvenstvo Srbije za veterane, kao i Kup Srbije (U13 GR/WW). Na takmičenju je nastupilo 181 takmičara iz 26 klubova, među kojima su bile ekipe iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Na Kupu Srbije ekipa Radničkog je osvojila ekipno peto mesto u muškoj konkurenciji, kao i prvo mesto u ženskoj konkurenciji. Najuspešniji je bio Adrian Dobi u kategoriji do 40 kg, koji je sva tri meča pobedio ubedljivo bez izgubljenog boda i osvojio zlatnu medalju, osvojivši pehar za najboljeg domaćeg takmičara. Bronzane medalje osvojili su: Aleksa Trbojević (34 kg), Danilo Bihler (37 kg), Viktor Horvat (70 kg) i Daniel Vida (85 kg). Bez medalja su ostali: Relja Galić, Matej Kovač i Maksim Mijović. U ženskoj konkurenciji srebrne medalje osvojile su: Milša Veselinović (45 kg), kao i Sonja Ilić (55 kg), dok su bronzane medalje pripale Heleni Buljević (32 kg) i Ivani Farago (55 kg). U uzrastu U9 srebrnu medalju osvojio je Nikola Konjović, dok su se bronzanim medaljama okitili blizanci Viktor i Andrej Rudić, Leo Vujević i Živko Petrović. Na Prvenstvu Srbije za veterane Milan Marić je u kategoriji do 70 kg osvojio zlatnu medalju. Svaki takmičar koji je osvojio medalju dobio je majicu sa likom Ivice Frgića – sportista grada Sombor prošlog veka, koje su kao i svake godine sponzorisali Nikola Jokić sa svojom familijom. Bilten sa kompletnim rezultatima sa ova tri takmičenja možete preuzeti u prilogu.
Dobi najbolji na Kupu Srbije, ženski tim ekipno prvi
