U utorak, 26. maja, Kruševac je bio domaćin republičkog školskog prvenstva u atletici za osnovne i srednje škole. Na istom su nastupili i somborski osnovci/srednjoškolci koji su na ovo takmičenje, zahvaljujući Sportskom savezu grada Sombora i gradu Somboru, otputovali dan ranije. Mladi somborski atletičari su na ovom završnom takmičenju osvojili sedam medalja. Učenice Gimnazije Veljko Petrović (Vanja Milošević, Dunja Milović, Manuela Sekulić i Sofija Cvetković) osvojile su ekipno prvo mesto, ispred IV. Beogradske gimnazije i II. Kragujevačke gimnazije. Zlatnu medalju osvojio je Vuk Bošković (OŠ Dositej Obradović, peti/šesti razredi) u trci na 60 metara. Srebrnim odličjima okitile su se Lana Andrinčin (60m, OŠ Bratstvo Jedinstvo, Bezdan, prvi/drugi razredi) i Lena Zorić (800m, Srednja poljoprivredna škola, Sombor). Treća mesta osvojili su: Manuela Sekulić (5.80m) – skok udalj, Sofija Cvetković (160 cm) – skok uvis i Jelena Pavkov (9.17m) u bacanju kugle. Kompletne rezultate sa ovog takmičenja možete pogledati u prilogu.
Sedam republičkih medalja u atletici
