U Velikoj sali Skupštine opštine Apatin danas je priređen srdačan prijem za žensku seniorsku odbojkašku reprezentaciju Gruzije, koja će večeras u Sportskoj hali „Rade Ratko Vejin“ odigrati prijateljsku utakmicu protiv seniorki Odbojkaškog kluba Apatin. Gošće iz Gruzije dočekali su predsednica opštine Apatin Dubravka Korać i generalni sekretar Sportskog saveza opštine Apatin Radomir Radujko, poželevši im prijatan boravak u našem gradu i mnogo uspeha u predstojećim takmičenjima. U toplom i prijateljskom razgovoru, predsednica opštine predstavila je gostima Apatin, njegovu istoriju, arhitekturu i duh grada, kao i samu zgradu opštine u kojoj je prijem organizovan. Govorila je i o prirodnim lepotama koje krase naš kraj, pre svega o Specijalnom rezervatu prirode „Gornje Podunavlje“, poznatom po bogatstvu biljnog i životinjskog sveta i jedinstvenom ambijentu uz Dunav. Poželela je reprezentativkama da ponesu lepe utiske iz Apatina i pozvala ih da, u skladu sa vremenom koje imaju na raspolaganju, prošetaju gradom i upoznaju njegove lepote. Gruzijska reprezentacija u 2026. godini nastupa u CEV Srebrnoj ligi, a večerašnji susret u Apatinu deo je priprema za predstojeće izazove. Prijateljska utakmica između OK Apatin i reprezentacije Gruzije igra se večeras od 19.30 časova, a pozivaju se ovom prilikom svi ljubitelji odbojke da dođu i uživaju u kvalitetnom meču i lepoj sportskoj atmosferi.
Priređena dobrodošlica reprezentativkama Gruzije
