Završeno je takmičenje na SOŠOV-u – Školskoj olimpijadi Vojvodine u Novom Sadu, a mladi sportisti iz opštine Apatin i ove godine ostvarili su zapažene rezultate i dostojno predstavili svoje škole i svoju opštinu. Tokom završnih dana Olimpijade nastupali su fudbaleri i rukometašice Gimnazije i stručne škole „Nikola Tesla“, kao i šahisti. Fudbaleri su nakon dva poraza i jednog remija zauzeli šesto mesto, a ekipu je predvodila profesorica fizičkog vaspitanja Dragana Uzelac. Šahisti, koje je vodio Siniša Gajčin, takmičenje su završili na odličnom četvrtom mestu, u veoma jakoj konkurenciji. Poseban uspeh ostvarile su rukometašice Gimnazije i stručne škole „Nikola Tesla“, koje su osvojile treće mesto i bronzanu medalju na Olimpijadi. Ostaje veliki žal za prvom utakmicom protiv ekipe Pančeva, u kojoj su naše devojke tokom meča imale i četiri gola prednosti, a u dramatičnoj završnici i tri šuta za pobedu. Ipak, poraz je stigao golom u poslednjoj sekundi utakmice. Uprkos tome, rukometašice su pokazale karakter i kvalitet, jer su u preostale tri utakmice ubedljivo savladale svoje protivnice i zasluženo stigle do bronzane medalje – navodi se u saopštenju opštine Apatin. Ekipu je vodio profesor fizičkog vaspitanja Nikola Orelj. Podsećamo, tokom Olimpijade zlatnu medalju za opštinu Apatin osvojila je Sara Orelj u plivanju, dok je Jasmin Eugen Tairovci osvojio srebrnu medalju u atletici na 800 metara. Tri osvojene medalje predstavljaju veliki uspeh za opštinu Apatin i potvrdu kvalitetnog rada sa decom i mladima u školskom sportu. Upravo školski sport ima ogroman značaj u pravilnom razvoju dece, jer pored fizičke aktivnosti razvija disciplinu, odgovornost, timski duh, upornost i fer – plej. Opština Apatin čestita svim učenicima, profesorima, trenerima i mentorima na trudu, borbenosti i rezultatima koje su ostvarili na ovogodišnjoj Školskoj olimpijadi Vojvodine.
Bronza za kraj SOŠOV-a
