Ipon: Povratak na tatami posle dve i po decenije

U Stepanovićevu je 16. maja održano džudo Prvenstvo Vojvodine za starije dečake i devojčice, kao i Prvenstvo Vojvodine za seniore. Na istom su nastupili i takmičari Džudo kluba Ipon iz Sombora i ostvarili zapažene rezultate. Vicešampion Vojvodine postao je Dejan Fituš u kategoriji do 60 kg, dok su bronzane medalje pripale takmičarima, koji su ponovo stali na tatami nakon 25 godina, Marijani Milković (’70kg) i Spomenku Maksiću ( +100kg). Vrlo dobre nastupe zabeležili su među seniorima Stefan Maksić, a kod starijih dečaka/devojčica Andrija Matarić i Kristijana Vučković, koji su takmičenje završili na petom mestu, nakon borbi za medalju. Trener Antun Blašković  ističe zadovoljstvo nastupom svojih takmičara, koji su pokazali veliko zalaganje, borbenost i sportsko ponašanje, dostojno predstavljajući svoj klub i grad.