Dunav prvi na “Majskom kupu Novog Sada”

Proteklog vikenda u Čurugu je održan “Majski kajakaški kup Novog Sada”. U pitanju je jedno od najmasovnijih klupskih takmičenja u kajaku u Srbiji koji redovno okuplja više stotina takmičara iz Srbije i regiona. Ove godine nastupilo je preko 300 kajakaša. Među njima bili su i predstavnici Kajak kluba Dunav iz Bezdana koji su još jednom dokazali klasu osvajanjem ekipnog prvog mesta na ovom takmičenju. Osvojeno je ukupno 24 medalja, od kojih su 13 zlatnih, sedam srebrnim i četiri bronzane. Prvo mesto osvojili su: Daniel Panda (9. godina), Lena Kiš (9. godina), Aleksandar Roža (10.godina), Mihaela Maria Horvat (11. godina), Sebastian Štaub (kadeti). Pobednici su bili i dvosedi u sastavu: Leona Kiš/Nađa Vučić (9. godina), Lena Kiš/Tea Rica (10. godina), Mihaela Maria Horvat/Kinga Panda (12. godina), Aleksandar Roža/Daniel Panda (10. godina), Sebastian Štaun/Vukašin Kovačević (kadeti). U konkurenciji četveraca trijumfovali su: Oliver Bezdan/Daniel Kantor/Sebastian Štaub/Vukašin Kovačević (kadeti), Mihaela Maria Horvat/Kinga Panda/Lena Kiš/Petra Đanić (12. godina) i kadetkinje u sastavu: Lea Rica/Emina Bojić/Leona Kiš/Nađa Vučić. Srebrna odličja pripala su: Danielu Kantoru (kadeti), Emini Bojić (kadetkinje), Tei Rici (10. godina), Kingi Pandi (11. godina), dvojcima Oliver Bezdan/Daniel Kantor (kadeti), Emina Bojić/Lea Rica (kadetkinje), te juniorskom četvercu Luka Kolar/Vuk Perović/Oliver Bezdan/Vladimir Čapo. Bronzanim odličjima okitili su se: Petra Đanić (12. godina), Petra Đanić/Jana Kovačević (12. godina), četverac Aleksandar Roža/Daniel Panda/V. Šereš/N. Balić (12. godina), Vuk Perović/Luka Kolar (juniori).