Juniori Košarkaškog kluba Sombor Basketball City novi su vicešampioni Vojvodine. Mladi somborski košarkaši su u poslednjem meču sezone poraženi na gostovanju u Inđiji od ekipe Željezničara sa 83:70 (18:22, 26:13, 21:23, 18:12). Kako se navodi u klupskom izveštaju, iako su poraženi, oni su završili veliki deo zacrtanog cilja i još jednom pokazali kvalitet, karakter i ogromno srce. „Dečaci, koji su mlađi i po godinu do dve od svojih protivnika, ostvarili su sjajan rezultat i tokom cele sezone dokazivali koliko vrede. Iako gotovo celu sezonu nismo igrali u punom sastavu, pa ni u poslednje četiri utakmice, rad, istrajnost i zajedništvo doneli su veliki uspeh i drugo mesto u Vojvodini. Ponosni smo na svakog igrača, stručni štab i sve ljude koji su bili uz ekipu tokom cele sezone. Veliko hvala Gradu što je prepoznao naš rad, razvoj i trud koji ulažemo iz dana u dan, kao i svima koji su nam pružali ogromnu podršku tokom cele sezone. Ova ekipa je pokazala da ima budućnost i da je pred njom tek vreme velikih rezultata. Na kraju, čestitamo ekipi iz Inđije na osvojenom prvom mestu u Vojvodini, kao i na fer i korektnoj utakmici. Želimo im mnogo sreće i uspeha na državnom prvenstvu“ – naveo je KK Sombor BC u svom saopštenju.
Juniori Sombor BC viceprvaci Vojvodine
