Minesota povela u seriji

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Košarkaši Denvera doživeli su težak poraz u trećem meču plej – ofa od ekipe Minesote. Vulvsi su slavili sa 113:96 (25:11, 36:28, 27:29, 25:28) za vođstvo od 2:1 u ovoj četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije. Domaćin je bolje otvorio meč i već posle par minuta stekao dvocifrenu prednost koju su sačuvali do kraja susreta. Najveću prednost imali su tokom trećeg dela kada su imali i maksimalnih +27. Nikola Jokić je bio najefikaniji igrač meča sa 27 poena, 15 skokova i tri asistencije, uz katastrofalan procenat uspešnosti od samo 27 odsto. Ništa bolji nisu bili ni njegovi saigrači. Marej je ubacio 16 poena (29 odsto uspešnosti), a Hardavej junior 11 poena (38%). Brus Braun je ubacio devet poena, Džonson i Stroter po šest, Kristijan Braun dva poena. Na drugoj strani čak šest igrača sa dvocifrenim brojem poena. Naredni meč ova dva rivala na programu je za dva dana (25. aprila), a domaćin je ponovo Minesota.