Triatlon klub Sprint objavio je izveštaj sa poslednje ovosezonske trke na Paliću. Naime, predstavnici somborskog kluba nastupili su ovogodišnjem „Palić lake duatlonu“. Ove godine nikad jača konkurencija, posebno u mlađim kategorijama, pa čak i međunarodna, konkurencija. „Klincima svaka čast na borbenosti“ – navode predstavnici somborskog kluba. Kako su istakli i ovoga puta na visini zadatka bio je mlađi pionir Rastko Beljanski (9.22 minuta) koji je u svojoj kategoriji osvojio srebrnu medalju, za svega tri sekunde u odnosu na rivala iz Pančeva. Sara Gertner bila je šestoplasirana sa rezultatom 9. minuta i 41. sekundom. Odličan nastup imao je i pionir Dušan Katić koji je svoju trku završio sa 10. minuta i 12 sekundi, što je ovoga puta bilo dovoljno za osmu poziciju. Inače, ovo je njegov najbolji nastup ove sezone. U seniorskoj kategoriji Aniko Jablan (AG5) i Dragan trkulja (AG3) su odradili standardni duatlon. Aniko je osvojila zlatu medalju u svojoj starosnoj kategoriji, a Dragan bronzanu. Na najviše pobedničko postolje popeo se i Željko Ivković (AG3) koji je nastupio i sprint duatlonu. Svoj troje su odradili standardnu distancu (10 km trčanja, 40 km vožnje bicikla, 5 km trčanja). Kompletne rezultate sa ovog takmičenja možete videti u prilogu. Somborski triatlonci odlaze na zasluženi odmor, a potom kreću pripreme za narednu sezonu.
Triatlonci zaključili sezonu nastupom na Paliću
