Triatlonci zaključili sezonu nastupom na Paliću

Triatlon klub Sprint objavio je izveštaj sa poslednje ovosezonske trke na Paliću. Naime, predstavnici somborskog kluba nastupili su ovogodišnjem „Palić lake duatlonu“. Ove godine nikad jača konkurencija, posebno u mlađim kategorijama, pa čak i međunarodna, konkurencija. „Klincima svaka čast na borbenosti“ – navode predstavnici somborskog kluba. Kako su istakli i ovoga puta na visini zadatka bio je mlađi pionir Rastko Beljanski (9.22 minuta) koji je u svojoj kategoriji osvojio srebrnu medalju, za svega tri sekunde u odnosu na rivala iz Pančeva. Sara Gertner bila je šestoplasirana sa rezultatom 9. minuta i 41. sekundom. Odličan nastup imao je i pionir Dušan Katić koji je svoju trku završio sa 10. minuta i 12 sekundi, što je ovoga puta bilo dovoljno za osmu poziciju. Inače, ovo je njegov najbolji nastup ove sezone. U seniorskoj kategoriji Aniko Jablan (AG5) i Dragan trkulja (AG3) su odradili standardni duatlon. Aniko je osvojila zlatu medalju u svojoj starosnoj kategoriji, a Dragan bronzanu. Na najviše pobedničko postolje popeo se i Željko Ivković (AG3) koji je nastupio i sprint duatlonu. Svoj troje su odradili standardnu distancu (10 km trčanja, 40 km vožnje bicikla, 5 km trčanja). Kompletne rezultate sa ovog takmičenja možete videti u prilogu. Somborski triatlonci odlaze na zasluženi odmor, a potom kreću pripreme za narednu sezonu.