Rekordan broj učesnika na 6. „Bas spin kupu“

U Sivcu je proteklog vikenda održan šesti po redu „Bas spin kup“ u organizaciji Ribolovačko varaličarskog kluba ,,Bas“. Ove godine na stazi se našlo oko 50 takmičara, što je novi rekord kada je brojnost u pitanju. Najuspešniji su nagrađeni štapovima, ribolovačkim torbama, varalicama i impozantnim peharima. Po rečima predsednika kluba, Miroslava I. Plavšića, bili su prisutni takmičari iz svih krajeva naše države kao i jedan takmičar iz Hrvatske, što potvrđuje činjenicu da je „Bas spin kup“ postao ozbiljna manifestacija na dobrom glasu. Plavšić je uputio reči zahvalnosti lokalnoj samoupravi, Javnom komunalnom preduzeću „Radnik“ i mnogobrojnim pokroviteljima na svesrdnoj pomoći i adekvatnoj podršci na polju organizacije. „Najpre moram da kažem da je ovo do sada najmasovniji „Bas spin kup“. Imali smo 58 prijavljenih takmičara a na stazi se pojavilo njih 49. Ulova je bilo, među njima i dva „kapitalca“, jedan od 1260 grama i jedan od 1120 grama. Prema propozicijama računaju se basevi od 20 centimetara pa naviše a princip je „gram-poen“ i na kraju se po tom principu računa ukupan skor. Imamo drugu godinu zaredom takmičara iz Hrvatske i mi mu se zahvaljujemo što je prevalio veliki put kako bi posetio naš kanal i pecao sa nama. Takođe, po prvi put imamo učesnike iz Beograda, Leskovca i Kraljeva što nama daje signal da ljudi prepoznaju kvalitet rada i trud u klubu. Posebnu zahvalnost dugujemo jednom našem prijatelju koji je došao iz Leskovca i koji je gluvonem. Član je Sportskog saveza gluvonemih Srbije i pre nekih mesec dana oduševio se našim gostoprimstvom, te je odlučio da dođe autobusom i prevali osam sati puta kako bi došao u Sivac, tako da njemu odajemo posebno priznanje“ – rekao je predsednik sivačkog Basa.