Fudbaleri kulskog Hajduka 1912 odigrali su drugi prijateljski meč. Nakon trijumfa nad Sutjeskom iz Bačkog Dobrog Polja, Kuljani su „deklasirali“ komšije iz Crvenke. Prvo poluvreme igrala je većina starijih i iskusnijih igrača Hajduka. Odlično su i u drugom poluvremenu odigrali mnogi mladi igrači iz omladinske škole našeg kluba. Treba naglasiti da Crvenka ima izuzetno mlad tim, sa mnogo igrača koji imaju ispod 18 godina. Ovaj rezultat ne treba da ih obeshrabri, jer sigurno vrede mnogo više nego što to rezultat protiv Hajduka pokazuje. Želimo sreću i uspeh u prvenstvu Područne fudbalske lige Sombor našim sportskim prijateljima i komšijama iz Crvenke. Što se tiče našeg tima, nemamo šta posebno dodati. Odlična igra celog tima. Idemo dalje, naredni rival „belih“ u toku priprema je somborski ŽAK. Ovaj meč igra se u sredu, 23. jula sa početkom u 18 časova.
Ubedljiva pobeda Hajduka 1912
