Četiri medalje za Saru, uskoro obuka neplivača

Osijek je u subotu, 14. juna bio domaćin regionalnog plivačkog mitinga pod nazivom 23. Lima Kup. Učešće su uzeli plivači iz Srbije, Mađarske i Hrvatske koji su nastupali u nekoliko uzrasnih kategorija (2011.godište i stariji, 2012, 2013, 2014 i 2015) i u nekoliko discplina (50 metara leptir, leđno, prsno i slobodno i uz uzbudljive timske nastupe u štafetama 4×50 metara slobodno i 4×50 metara mješovito). Među učesnicima našli su se i somborski plivači (Somborski sportski klub Polet), među kojima je najbolji rezultat ostvarila Sara Orelj koja je osvojila četiri odličja. Ona je trijumfovalno završila svoj nastup u disciplinima kraul i leđno, dok je treće mesto i bronzane medalje osvojila u disciplini delfin odnosno prsno. Ovim informacijama treba dodati i da će Polet u oktobru mesecu organizovati obuku za neplivače. Kako je saopšteno, treninzi će se odvijati na zatvorenom gradskom bazenu, upis je u toku, a sve dodatne informacije zainteresovani mogu dobiti putem telefona: 060/555 – 23 – 26 (Vera), 063/577 – 721 (Zoran) i 065/811 – 03 – 15 (Sandra).