Na Regionalnom takmičenju Sportskih igara mladih u rukometu, koje je održano u Novom Sadu učestvovale su tri ekipe iz Apatina. U konkurenciji dečaka ekipa RK Ciglaši, koja se plasirala sa gradskog takmičenja u Apatinu, osvojila je drugo mesto! U kategoriji devojčica, ekipa Bačka Junajted, koja je nastupala kao predstavnik sa gradskog takmičenja u Somboru, osvojila je treće mesto. U polufinalu su poražene od ekipe Gracije sa Dunava, koja se plasirala sa gradskog takmičenja u Apatinu. U meču za treće mesto bile su bolje od beogradskog Partizana. U finalu, Gracije sa Dunava su ponovo ukrstile koplja sa ekipom iz Zrenjanina, sa kojom su igrale i u prošlogodišnjem finalu. Utakmicu su slabije otvorile i čitavim tokom meča jurile rezultat, čak i pri zaostatku od +4. Ali naše šampionke nisu odustajale! Kada je bilo najteže, pokazale su zašto su prošle godine bile državne prvakinje i predstavljale Srbiju u Splitu. U poslednjem minutu su uspele da preokrenu rezultat i osvoje prvo mesto, čime su se ponovo plasirale na Državno prvenstvo, koje će se održati u julu u Apatinu! Kvalitet, istrajnost i šampionski mentalitet presudili su u odlučujućim trenucima! Vođa ekipa bio je Nikola Orelj. Čestitamo devojkama i treneru i želimo im puno sreće na državnom prvenstvu – navodi se u opštinskom saopštenju.
Gracije sa Dunava brane prošlogodišnju titulu
