Uskoro Arena Fight bokserska liga

Bokserski savez Srbije objavio je na svojoj fejsbuk stranici da uskoro startuje bokserska Arena fight liga otvorenog tipa, za koju su se prijavili klubovi iz Srbije, Republike Srpske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Severne Makedonije. Prijave je uputilo 12 klubova iz Srbije, dva kluba iz Banja Luke, te po jedan iz Sarajeva, Ljubljane i Kumanova. Propozicijama je predviđeno da se takmičenje odvija u dve faze. Ligaško takmičenje koje će biti podeljeno u četiri grupe, kako  bi smanjili troškove za sve ekipa, odakle bi po dva prvoplasirana kluba nastavila takmičenje u play off fazi. U završnoj fazi formiraće se dve grupe po četiri kluba. Obe grupe imale bi dvodnevno takmičenje (jedan vikend), nakon čega bi ekipe pobednice boksovale finalu (drugi vikend). Pravo učešća imaće ekipe koje dostave dokaz da imaju po minimum četiri od sedam boksera registrovanih za svoj klub, uzrasta omladinaca i seniora mlađih od 22 godine. Svaka ekipa moći će da angažuje maksimalno dva seniora starija od 22 godine, pri čemu osvajači medalja na Evropskim senioorskim i U22 šampionatima neće učestvovati u ovoj ligi, iz razloga što su za njih mnogo važniji međunarodni turniri, dok ova liga ima za cilj da mladi bokseri steknu iskustvo u mečevima. Kako je još navedeno, sve mečeve uživo će prenositi Arena Fight kanal. Prijavljene su sledeće ekipe: Radnički (Beograd), Konstantin, Rokica i Loznica (Loznica), Novi Pazar, Vitez i Naisus (Niš), Topličanin (Prokuplje), Banat (Zrenjanin), Spartak (Subotica), Sombor, Vojvodina (Novi Sad), Slavija i Borac (Banja Luka), Tivoli (Ljubljana), Zlatni Ljiljan (Sarajevo) i Kumanovo.