Kerezović bronzani na prvenstvu Srbije

Proteklog vikenda u Beogradu je održano džudo Prvenstvo Srbije za mlađe pionire i pionirke. Nastupilo je preko 200 džudista iz 59 klubova naše zemlje. Somborski džudo i samba klub Bačka imao je jednog predstavnika. Uglješa Kerezović je nastupio u konkurenciji do 34 kg, gde je zauzeo treće mesto, osvojivši tako bronzano odličje. Njega je na putu do medalje pratio trener Vlatko Belovuković. Uglješa je nastupio u konkurenciji 16 takmičara koji su bili podeljeni u četiri grupe. Nakon odličnog nastupa u grupnoj fazi, a zatim i u četvrtfinalnoj fazi, zaustavljen je u meču za finale od takmičara Niša, Viktora Milovanovića, koji je na kraju osvojio i zlatnu medalju. Potom je u repasažu savladao predstavnika subotičkog Spartaka Nikolu Rašovića, stigavši tako na pobedničko postolje. Izveštaj sa prvenstva možete videti u prilogu