Lena i Manuela šampionke Vojvodine, štafeta bronzana

Atletski klub Maraton iz Sombora objavio je izveštaj sa upravo održanog Prvenstva Vojvodina za mlađe juniore i juniorke koji je održan u Sremskoj Mitrovici. Kako se navodi, prvenstvo je bilo više nego uspešno za Somborce. Lena Zorić je u trci na 800m sa vremenom 2:18.68 postala prvakinja Vojvodine, baš kao i Manuela Sekulić u skoku u dalj (sa rezultatom 5.59m) osvojila zlatnu medalju. U izuzetno jakoj konkurenciji štafeta 4 x 100m, u sastavu Milica Zanze, Lena Zorić, Vanja Milošević i Manuela Sekulić kroz cilj je prošla sa trećim vremenom. Prelepo iznenađenje ostvarile su u pionirke Milica i Sofija. Prva je u trci na 100m sa rezultatom 12.73 osvojila treće mesto, dok je druga u trci na 400m sa vremenom 1:02.79 bila četvrta. Bacači kugle iz Deronja, iako pioniri Milan Đurđević osvojio je srebrnu medalju, dok je Đorđe Stojičić bio bronzani. Filip Nikolov, uprkos ličnom rekordu (12.23 sekundi) u trci na 100m osta je bez postolja.