Kerezović prvi u pokrajini, Novaković i Juhas treći

U subotu, 1. juna u Stepanovićevu je održano džudo prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire i seniore. Somborski džudo i sambo klub Bačka imao je pet predstavnika. Osvojene su tri medalje, jedna u pionirskom i dve u seniorskom uzrastu. Mlađi pionir, Uglješa Kerezović u svojoj težinskoj kategoriji do 34 kg osvojio prvo mesto i zlatnu medalju. U najstarijom kategoriji do postolja su stigli Dejan Novaković (60 kg) i Lazar Juhas (+ 100 kg). Novaković je u najslabijom težinskoj kategoriji u konkurenciji tri takmičara osvoji bronzu, dok je Juhas u najtežoj kategoriji zauzeo treće mesto od isto toliko takmičara. I jedan i drugi su poraženi od svojih rivala. Izveštaj sa prvenstva možete pogledati u prilogu.