Svima po bod

Somborski predstavnici u Vojvođanskom Severu ovogodišnje takmičenje su završili remijem. U gradskom okršaju Ravangrad 2018 i Hajduk su igrali nerešeno (1:1), baš kao i Sloga na gostovanju u Bajši. Somborski okršaj protekao je u izjednačenoj igri oba tima. Oba gola su „pala“ u nastavku igre. Domaćini su poveli pogotkom Dejana Đurđeva u 74. minutu susreta, da bi samo dva minuta kasnije rezervista Staparaca Miroslav Terzić izjednačio i tako postavio konačan rezultat meča. Sloga je identičnim rezultatom završila gostovanje u Bajši. Domaći sastav je poveo golom Nađa u 25. minutu meča. Čonopljanci su izjednačili golom Milovana Vukasa u 58. minutu meča. Sloga će naradne sezone nastupati u Srpskoj ligi Vojvodine, Vrbas će u baraž, dok iz lige ispadaju: Đurđin, Preporod, Ravangrad 2018 i Hercegovac. Ukoliko drugoplasirana ekipa somborskog područja prođe baraž, iz lige će ispasti i Mladost iz Turije.

Izveštaji i rezultati sa svih mečeva ovog kola: Hercegovac – Vrbas 0:3 (Izveštaj), Bačka 1901 – Đurđin 2:1 (Izveštaj), Bajša – Sloga 1:1 (Izveštaj), Vojvodina (BG) – Solunac 0:5 (Izveštaj), Mladost (BP) – Preporod 7:0 (Izveštaj), Mladost Apa – Mladost (T) 2:0 (Izveštaj), Ravangrad 2018 – Hajduk 1:1 (Izveštaj), Obilić – Radnički 1905 – 0:1 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 67, Vrbas 62, Radnički 1905 – 55, Mladost Apa 50, Obilić 50, Bajša 48, Hajduk 45, Solunac 43, Bačka 1901 – 43, Mladost (BP) 42, Vojvodina (BG) 39, Mladost (T) 35, Hercegovac 40, Ravangrad 2018 – 26, Preporod 22, Đurđin 19.