„Crno – beli“ bez bodova u Liparu

Fudbaleri Žaka nekompletni su otputovali na gostovanje u Lipar. Somborci su uprkos izostanku nekoliko igrača, te trenera Maksimovića ostavili dobar utisak, uprskos tesnom porazu (3:2). Domaćin je poveo u 7. minutu pogotkom Siča. Isti igrač je dupirao vođstvo svog tima u 24. minutu. Nakon odmora, Drvar je smanjio prednost domaćina u 52. minutu. Samo dva mintua kasnije Šegan je povisio na 3:1, da bi konačan rezultat meča postavio Nikola Makar golom u 66. minutu susreta. Uprkos porazu „crno – beli“ su zadržali pet bodova viška u odnosu na sastav iz Ratkova koji je u derbiju kola poražen od vodećem Kulpina. Prvenstvo završavaju na domaćem terenu protiv ekipe iz Obrovca. Imenjaci iz Gložana i Paraga bili su ubedljivi u mečevima protiv ekipa iz donjeg dela tabele. Kulski derbi pripao je Crvenčanima koji su bili ubedljivi na Gederu. U poslednjem kolu Kulpin gostuje u Bačkom Brestovcu, jesenji prvak iz Paraga putuje u Crvenku, dok će Budućnost iz Gložana odmeriti snage sa Krila Krajinom.

Rezultati i izveštaji: Lipar – Žak 3:2 (Izveštaj), Kulpin – Radnički 1918 3:1 (Izveštaj), Budućnost (G) – BSK 4:1 (Izveštaj), Polet – Krila Krajine 3:2 (Izveštaj), Budućnost (P) – Soko 7:0 (Izveštaj), Kula – Crvenka 3:7 (Izveštaj), ČSK – Budućnost (M) 0:0  (Izveštaj), Borac 46 – Rusin 3:3(Izveštaj).

Tabela: Kulpin 72, Budućnost (P) 70, Budućnost (G) 68, Žak 49, Radnički 1918 – 44, Borac 46 – 42, Budućnost (M) 39, Crvenka 38, Rusin 36, Krila Krajine 36, Lipar 36, BSK 34, ČSK 31, Polet 30, Kula 28, Soko 6.

Parovi poslednjeg (30) kola: Žak – Borac 46, Rusin – ČSK, Budućnost (M) – Kula, Crvenka – Budućnost (P), Soko – Polet, Krila Krajine – Budućnost (G), BSK – Kulpin, Radnički 1918 – Lipar.