Kajakašicama iz Apatina sedam medalja na Kupu Srbije

Na Adi Ciganliji u protekla tri dana (od 24. do 26.maja) održan je Kup Srbije za sve kategorije. Ovo nacionalno takmičenje bilo je ujedno i izborno takmičenje za Evropsko prvenstvo za seniore, mlađe seniore i juniore. Apatinski Kajak klub Panoniju predstavljali su Marko Kovačević, Anja Kovačević, Sonja i Dajana Urtajl, predvođeni trenerom Jovom Mandić. Iz takmičenja u takmičenje apatinski takmičari ostvaruju sve značajnije rezultate pa su se tako ovog puta vratili sa sedam medalja. Seniorka Dajana Urtajl osvojila je dve bronzane medalje na distancama od 1.000m i 200m, dok je na 500m zauzela peto mesto. U kategoriji kadetkinja na 1.000m Anja Kovačević osvojila je zlatnu medalju, dok je Sonja bila bronzana. Na upola kraćoj distanci od 500m devojke su opet osvojile dve medalje. Ovog puta Anja je bila druga, a Sonja treća. I na najkraćoj kajakaškoj trci na 200m Anja je osvojila treće mesto, dok je Sonji za malo izmakla medalja zauzevši četvrto mesto.