Hajduk dobio derbi, Ravangrad izgubio

U pretposlednjem kolu Vojvođanskog Severa Sloga i Hajduk upisali su pobede na domaćim terenima, dok je ekipa Ravangrada poražena na gostovanju u Turiji. Čonopljanci su teže nego što se očekivalo stigli do trijumfa nad ekipom iz Bačkog Gradišta. Oba gola pala su u nastavku igre. Prvo je Igor Antunić zatresao mrežu gostiju u 65. minutu, da bi sedam minuta kasnije kapiten Nikola Milošević duplirao vođstvo, što se ispostavilo kao konačan rezultat meča. Hajduk je u derbiju kola zasluženo porazio Obilić iz Zmajeva. Mrežu gostiju načeo je Filip Kovačev golom u sedmom minutu. U nastavku meč viđena su još tri pogotka. Prvo je Bojan Erdei duplirao prednosti Staparaca u 54. minutu, da bi dvadesetak minuta kasnije Avdalović smanjio vođstvo. Konačan rezultat meča postavio je rezervista domaćeg tima Petar Agbaba golom u 86. minutu. U derbiju začelja Ravangrad je poražen od Mladost. Viđeno je sedam pogodaka. Posebno je zanimljivo bilo prvo poluvreme sa pet pogodaka. Poraz gostiju ublažili su Petrić i Lazić. U poslednjem kolu, u subotu, 1. juna očekuje nas somborski derbi između Ravangrada i Hajduka. Sloga sezonu završava dan kasnije gostovanjem u Bajši.

Rezultati i izveštaji: Radnički 1905 – Hercegovac 5:1 (Izveštaj), Hajduk – Obilić 3:1 (Izveštaj), Mladost (T) – Ravangrad 2018 – 5:2 (Izveštaj), Preporod – Mladost Apa 1:6 (Izveštaj), Solunac – Mladost (BP) 1:0 (Izveštaj), Sloga – Vojvodina (BG) 2:0 (Izveštaj), Đurđin – Bajša 3:5 (Izveštaj), Vrbas – Bačka 1901 – 4:0 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 66, Vrbas 59, Radnički 1905 – 52, Obilić 50, Mladost Apa 47, Bajša 47, Hajduk 44, Solunac 40, Bačka 1901 – 40, Vojvodina (BG) 39, Mladost (BP) 39, Mladost (T) 35, Hercegovac 30, Ravangrad 2018 – 25, Preporod 22, Đurđin 19.

Parovi poslednjeg (30) kola: Hercegovac – Vrbas, Bačka 1901 – Đurđin, Bajša – Sloga, Vojvodina (BG) – Solunac, Mladost (BP) – Preporod, Mladost Apa – Mladost (T), Ravangrad 2018- Hajduk, Obilić – Radnički 1905.