Borbelj najuspešniji, Tijana Kabić nije završila trku

Atletska reprezentacija Ministarstva odbrane i Vojske Srbije učestvovala je prošlog vikenda na drugom CISM Svetskom vojnom prvenstvu u polumaratonu u Sarajevu u organizaciji Ministarstva odbrane Bosne i Hercegovine, a pod okriljem Međunarodnog saveta za vojne sportove CISM. U polumaratonskoj trci (21 km) učestvovale su ekipe oružanih snaga iz 30 zemalja sa četiri kontinenta. U muškoj i ženskoj konkurenciji, od ukupno 171 takmičara i takmičarki, bila je i podmlađena atletska reprezentacija MO i VS predvođena vođom ekipe kapetanom Goranom Čegarom i trenerom vojnim službenikom Snežanom Stančetić. Mušku ekpu činili su vodnik Đuro Borbelj, profesionalni vojnici Miodrag Vukić i Nemanja Rašković, vojni službenik Milivoje Jovović, dok je ženska ekipa bila u sastavu – kapetan prve klase Marina Krstić, potporučnik Nataša Popović i vojni službenici Tijana Kabić i Jovana Mandić. U ekipnom plasmanu za koji se bodovao plasman tri najbolja takmičara po rezultatu iz svake takmičarske ekipe, reprezentacija Srbije osvojila je 18. mesto. Najuspešniji u ekipi Srbije  bio je vodnik Đuro Borbelj koji je sa rezultatom 1 sat 10 minuta zauzeo 45. mesto u ukupnom plasmanu, vojni službenik Milivoje Jovović zauzeo je 64. mesto (1:14:28), profesionalni vojnik Miodrag Vukić osvojio je 80. mesto (1:19:13), dok je profesionalni vojnik Nemanja Rašković zauzeo 85. mesto (1:20:01). U ekipnom plasmanu ženska ekipa Srbije osvojila je 13. mesto, najuspešnija Srpska takmičarka bila je potporučnik Nataša Popović 45. mesto (1:30:23), kapetan prve klase Marina Krstić 47. mesto (1:32:48), vojni službenik Jovana Mandić osvojila je 54. mesto (1:37:10), a zbog poteškoća trku nije završila vojni službenik Tijana Kabić. Vođa delegacije, kapetan Čegar, čestitajući našim takmičarima na pokazanom zalaganju istakao je da je reč o izuzetno jakom takmičenju, dodajući da su na ovom Svetskom prvenstvu učestvovali u podmlađenom sastavu, najmlađem sastavu do sada.  On je takođe naglasio da je ovo takmičenje bilo posebno za ekipu MO i VS, jer je reč o poslednjem zvaničnom takmičenju u svojstvu trenera ekipe vojnog službenika Snežane Stančetić koja odlazi u zasluženu penziju.