Marija Sekulić treća na prvenstvu Srbije

Proteklog vikenda u Beogradu je održano džudo prvenstvo Srbije za starije pionire i pionirke. Somborski džudo i samba klub Bačku predstavljale su tri takmičarke. Marija Sekulić (36 kg) u svojoj kategoriji zauzela je treće mesto, doj je Anđela Sekulić (40 kg) bila peta. Mirjana Štork je u svojoj težinskoj kategoriji (57 kg) ispala već u prvom krugu. Takmičarke je na ovom prvenstvu predvodio trener Lazar Juhas. Ovim informacija treba dodati i da je Bačka imala svoje predstavnike na Kupu Jadrana u Splitu, te evropskom kadetskom Kupu u Poljskoj. Na takmičenju u Hrvatskoj nastupili su Dejan Novaković (50 kg) koji je u kadetskoj konkurenciji zauzeo prvo mesto, te senior Aleksa Bjelajac (81 kg) koji je osvojio srebrnu medalju. Za ove rezultate zaslužan je i trener Nikola Lemić. Pravdu na ovom takmičenju delio je i trener Bačke i sudija Nemanja Malbaški. Prvi put na kadetskom (EURO – EJU) Kupu koji je održan u Bijelsko Bjala nastupio je Andrej Vitković (81 kg). Mladi Somborac je sa dve pobede (protiv predstavnika Mađarske i Kazahstana), kao i dva poraza (od takmičara iz Gruzije i Francuske u repasažu) u konkurenciji 67 takmičara pokazao solidan džudo i dostojanstveno je predstavio Srbiju, grad Sombor i svoj klub. Uz Andreja je bio trener Vlatko Belovuković.