Hajduk podbacio u najvažnijem momentu

Fudbaleri kulskog Hajduka podbacili su u možda najgorem trenutku. Nakon prošlonedeljne pobede u Inđiji imali su otvoren put ka opstanku u srpskoligaškom društvu. Nažalost, u meču protiv Omladinca nisu uspeli da potvrde opstanak. Gosti iz Novih Banovaca poveli su u finišu prvog poluvremena golom Vuka Prijovaća. To je ujedno bio i rezultat prvog dela. U nastavku meča mreže su mirovale sve do 80. minuta kada je isti igrač duplirao vođstvo gostiju, da bi već u sledećem napadu Misić postavio konačnih 3:0 u korist Banovčana. U narednom kolu Kuljanima predstoji gostovanje u Bečeju koji je u ovom kolu slavio u Staroj Pazovi nad direktnim konkurentom za opstanak. Sa nova tri Bečej 1918 bi obezbedio opstanak, a Hajduk bi poraz prebacio u Vojvođanski rang. Vodeći Željezničar remizirao je u Elemiru sa ekipom Naftagasa, dok je Sloven u gradskom derbiju „deklasirao“ 1.maj. Ovog vikenda vodeći dvojac lige će se sastati i u međusobnom okršaju možda i odlučiti novog prvaka.

Izveštaji i rezultati: Borac (Š) – Kabel 3:2 (Izveštaj), Dinamo 1945 – Tisa 3:0 (Izveštaj), Podunavac – Bačka 0:2 (Izveštaj), Kikinda – Radnički (Zr) 0:0 (Izveštaj), Sloven – 1. Maj 6:0 (Izveštaj), Naftagas – Željezničar (I) 1:1 (Izveštaj), Hajduk 1912 – Omladinac 0:3 (Izveštaj), Jedinstvo – Bečej 1918 – 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Željezničar (I) 56, Sloven 55, Naftagas 44, Dinamo 1945 – 44, Kabel 42, Kikinda 42, Omladinac 42, Radnički (Zr) 42, Podunavac 38, Borac (Š) 37, Bečej 1918 – 36, Tisa 34, Hajduk 1912 – 32, Jedinstvo 30, 1. Maj 25, Bačka 21.

Parovi narednog (29) kola: Jedinstvo – Borac (Š), Bečej 1918 – Hajduk 1912, Omladinac – Naftagas, Željezničar (I) – Sloven, 1. Maj – Kikinda, Radnički (Zr) – Podunavac, Bačka – Dinamo 1945, Tisa – Kabel.