Hajduk i Sloga bez bodova, prekid u Somboru

Somborski predstavnici u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi Sever uknjižili su proteklog vikenda dva poraza i jednu pobedu. Novi srpskoligaš iz Čonoplje poražen je na gostovanju u Bačkom Petrovcu. Viđeno je sedam golova i neizvestan duel. Gosti su poveli već u 4. minutu pogotkom Nikole Vemića. Igor Kanja je poravnao rezultat desetak minuta kasnije. Do odlaska na odmor pala su još dva gola, po jedan na obe strane. Strelac za domaćin bio je Rastko Bajić, dok je za goste pogodio Milovan Vukas. U nastavku meča Kovačević i ponovo Kanja su bili sigurni za Mladost, dok je Igor Antunić bio strelac za Slogu. Neuspeh je doživela i ekipa Hajduka. Bolji od njih bili su rivali iz Bajmoka. Mladen Petrović je bio dvostruki strelac za Radnički 1905, dok je treći pogodak postigao rezervista Jovan Lukić. Ekipa Ravangrada ugostila je Preporod iz Žednika koji je doputovao u Sombor sa svega osam igrača. Posle svega 25. minuta meč je prekinut pri rezultatu 2:1 u korist domaće ekipe, jer su gosti ostali sa sedam igrača na terenu. Drugoplasirani Vrbas minimalno je slavio na gostovanju u Bajši, dok je apatinska Mladost pobedila Solunac. Jedini remi ovog kola zabeležen je u Zmajevu gde su Obilić i Mladost iz Turije odigrali bez golova.

Rezultati i izveštaji: Hercegovac – Bačka 1901 – 2:1 (Izveštaj), Bajša – Vrbas 0:1 (Izveštaj), Vojvodina (BG) – Đurđin 6:0 (Izveštaj), Mladost (BP) – Sloga 4:3 (Izveštaj), Mladost Apa – Solunac 3:0 (Izveštaj), Ravangrad 2018 – Preporod 2:1 (Izveštaj), Obilić – Mladost (T) 0:0 (Izveštaj), Radnički 1905 – Hajduk 3:0 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 63, Vrbas 56, Obilić 50, Radnički 1905 – 49, Mladost Apa 44, Bajša 44, Hajduk 41, Bačka 1901 – 40, Vojvodina (BG) 39, Mladost (BP) 39, Solunac 37, Mladost (T) 32, Hercegovac 30, Ravangrad 2018 – 25, Preporod 22, Đurđin 19.

Parovi narednog (29) kola: Radnički 1905 – Hercegovac, Hajduk – Obilić, Mladost (T) – Ravangrad 2018, Preporod – Mladost Apa, Solunac – Mladost (BP), Sloga – Vojvodina (BG), Đurđin – Bajša, Vrbas – Bačka 1901.