Jokić i Marej duplirali prednost

Denver Nagetsi poveli su 2:0 u četvrtfinalnoj seriji protiv Los Anđeles Lejkersa. Junaci pobede bili su Nikola Jokić i Džamal Marej koji su predvodili svoj tim do nove, desete uzastopne pobede nad ekipom iz Kalifornije. Gosti su odlično odigrali drugi susret, vodili su tokom čitave utakmice, međutim, košem Mareja uz zvuk sirene ostali su bez pobede. Lejkersi su početkom treće četvrtine imali +20 (48:68), međutim, ni to im nije bilo dovoljno da prekinu crnu seriju protiv aktuelnih šampiona. Krajem ove deonice „Grumenje“ pravi seriju 12:0 i spušta zaostatak na minus 9 (65:74). Sredinom poslednjeg dela prilaze na koš zaostatka (81:83), međutim, usledile su dve trojke Džejmsa za plus 8 (81:89). Domaćin se ne predaje i strpljivom igrom u poslednjih pet minuta lomi protivnika. Lebron Džejms je na desetak sekundi do kraja promašio šut za tri poena, da bi Marej uz zbuk sirene doneo pobedu svom timu. Nikola Jokić je mep završio sa trocifrenim učinkom. Postigao je 27 poena, imao 20 skokova i upola manje asistencija. Porter junior je pridodao 22, a Marej 20 poena. Na drugoj strani Dejvis je ubacio 32 poena, Džejms 26, a Rasel 23 poena. Treći susret ova dva tima gledaćemo u petak, 23. aprila.