Sansi ponovo „kobni“ po šampione

Nikola Jokić protiv Feniksa, slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa, maj 2023.godina

Denver – Feniks 97:104 (Q1 – 29:29, Q2 – 23:30, Q3 – 21:24, Q4 – 24:21).

Feniks Sansi dobili su i drugi martovski duel sa protiv Denver Nagetsa. Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti su pojačali ritam i serijom 10:0 došli do prve dvocifrene prednosti (31:42). „Grumenje“ uzvraća sa 8:0 i dolazi na posed zaostatka (47:50). Sansi ne posustaju i na odmor odlaze sa prednošću 52:59. Tokom treće deonice oba tima igrala su u serijama. Gosti su imali dve mini serije po 10:0, a domaćin jednu 12:0. Sve u svemu rezutat se nije bitnije menjao, te su Sansi pred poslednjih 12 minuta imali +10 (73:83). U finišu kada se lomio rezultat Kevin Durent je pogodio dve trojke, jednom je bio uspešan iz rekete, te nije dozvolio ekipi iz Kolorada da se rezultatski vrati u meč. Zaslužen trijumf ekipe iz Arizone. Najbolji pojedinac na terenu bio je gostujući igrač Kevin Durent sa 30 poena, 13 skokova i tri asistencije. U poraženom timu Nikola Jokić je bio nadomak tripl – dabla. Ubacio je 22 poena, imao devet skokova i deset asistencije. Uprkos porazu Nagetsi su ostali na čelu tabele Zapadne konferencije sa skorom 51/22. Imaju samo pobedu više u odnosu na ekipe Minesote i Oklahome (50/22). Tokom vikenda aktuelni šampioni NBA lige odigraće dva susreta. U subotu će ugostiti sastav Minesote, dok će dan kasnije, takođe na domaćem parketu dočekati Klivlend Kavalirse.