Čonopljanci bez pehara

Fudbaleri Sloge nisu uspeli da podignu pehar namenjen pobedniku Područnog Kupa. Oni su u finalnom meču poraženi od srpskoligaša iz Bačke Palanke, nakon preokreta u drugom poluvremenu. Nakon početnog ispitivanja snaga domaćin je pripretio u 19. minutu preko Milovana Vukasa koji je oprobao šut iskosa sa leve strane sa ivice kaznenog prostora. Njegov pokušaj golman gostiju Stajković lako je „ukrotio“. Već u sledećem napadu gosti uzvraćaju preko Vlaisavljevića. Štoper Sloge Goran Knežević izgubio je loptu na svojoj polovini terena, napadač gostiju „sjurio“ se šesnaesterac, potom se spetljao, što je golmana Zorić iskoristio i pokupio loptu. Par minuta kasnije isti akteri ponovo na sceni. Nakon neuspele ofsajd zamke, Vlaisavljević je pobegao, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je Zorić bio na visini zadatka i sprečio vođstvo Bačke. Igrao se 33. minut kada su Čonopljanci kaznili propuste gostiju. Rajčanji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je nošena vetrom promenila pravac, pogodila prečku, odbila se na peterac, na nju je natrčao Purić i glavom je smestio u mrežu gostiju za veliku radost domaćeg tima. Ekipa iz Bačke Palanke je pripretila deset minuta kasnije. Anđelković je odlično izveo slobodnjak sa 17 – 18 metara, ali je lopta je završila na prečki. U četvrtom minutu nastavka Vukas je izbio sam pred Stajkovića, spetljao se lopta mu je pobegla, pa je nova prilika ostala neiskorišćena. Palančani su poravnali rezultat u 64. minutu pogotkom Gojka Petovića. Potpuni preokret dogodio se dvadeset minuta kasnije, kada je Stefan Trimanović savladao Zorića. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. Ekipa iz Čonoplje se okreće prvenstvu i borbi za ulazak u viši rang. Za vikend ih očekuje meč sa Soluncem, dok će ekipa Bačke nastaviti takmičenje u Srpskoj ligi Vojvodine gostovanjem u Inđiji drugoplasiranom Željezničaru.