Tina Pelajić pomerila državni rekord

U nedelju, 17. marta u organizaciji Saveza za dizanje tegova Vojvodine i Kluba dizača tegova Radnički iz Sombora u velikoj sali SC Soko održano je seniorsko prvenstvo pokrajine. Uz nezapampćen broj takmičara iz raznih mesta (Subotica, Sombor, Bač, Novi Sad, Irig, Stara Pazova, Inđija, Pančevo ..) somborski Radnički se predstavio sa sedam svojih najuspešnijih takmičara. Kako se navodi u izveštaju sa ovog prvenstva, prvo je potrebno spomenuti mladu i talentovanu Tajanu Merl koja je sa 15 godina osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 49 kg sa izvanrednim rezultatom (35 kg – 43 kg). Mlada Anđela Erdelj isto tako je bila ubedljivo prva u svojoj kategoriji do 55 kg  sa oborenim juniorskim rekordom države (55 kg – 67 kg). Tina Pelajić je već nekoliko godina nepobediva u svojoj kategoriji do 59 kg. I ovoga puta je osvojila prvo mesto, a treba napomenuti da je pomerila i državni rekord u trzaju na 65 kg (65 kg – 78 kg). U muškoj konkurenciji Andrej Rang je u kategoriji do 81 kg zauzeo ubedljivo prvo mesto, prilično skromnim rezultatom (105 kg – 130 kg). David Milošević je takođe sa 15 godina zauzeo prvo mesto u kategoriji do 61 kg i nagovestio velike sportske rezultate u budućnosti. Petar Pelajić je sa svih šest uspelih pokušaja obezbedio četvrto mesto u kategoriji do 89 kg (100 kg – 120 kg), dok je Matej Vilim pomerio lične rekorde i u istoj kategoriji zauzeo peto mesto. Po rečima trenera KDT Radničkog, Petra Ranga od sedam takmičara njih pet je osvojilo zlatne medalje, što je dokaz vrednog i svakodnevnog rada i treninga kako takmičara kluba tako i trenera.