Stojan Knežević: Ponosni smo na svoje šampione

Proteklog vikenda završen je 61. ”Beogradski pobednik”koji je za našu reprezezentaciju i naš klub iz godine u godinu sve uspešniji – kazao nam je trener somborskog kluba i reprezentacije Srbije Stojan Knežević. Nakon što su prethodne dve godine ove trofeje osvajali naši Jovan Nikolić i Omer Ametović, ove godine ga je definitivno obeležio Sejdi Nazif (63.5 kg) koji je apsolutno izdominirao u ringu, savladavši prvo Slovenca Sircelj Aljaza, a potom i prvaka Evrope Španca Ibaarechea. U finalu je posle velike borbe bio Francuza Antara Badr. Nazif je pokazao da je stasao u pravog boksera i da je budućnost našeg boksa. Rade Joksimović (48 kg) je u finalu poražen, ali definitivno oštećen protiv trećeplasiranog sa prvenstva sveta Ernur Kaira uz Kazahstana. Rade je odboksovao na vrhunskom nivo i sjajnim mečom izbori mesto u reprezentaciji Srbije za predstojeće prvenstvo Evrope u Beogradu narednog meseca. Naš šampion i prošlogodišnji osvajač istog Omer Ametović (51 kg) nakon perforacije creva i oporavka gde mu je bio i upitan nastavak karijere vratio se u ring i ukrstio rukavice sa dvostrukim prvakom sveta Kazahstancem Taskhenbay Sanzhar! Omerovim povratkom sam više nego zadovoljan i srećan i što je odboksovao ceo meč i najavio osvajanje najsjanijeg odličja na predstojećim prvenstvom koje ga očekuje! Antonio Bisset je poražen u četvrtfinalu od Kazahstanca Akkal Ykov koji se u kategoriji (71 kg) okitio zlatom. Antonio je još jednom pokazao odličan boks bez obzira sto ima 34-i godine. Bojan Stanojlović (86 kg) je poražen u četvrtfinalu od prvaka Evrope Lješevića iz Crne Gore, ali je debelo oštećen! Pred Bojanom je svetla budućnost koju on potvrđuje iz meča u meč! Što se tiče naših devojaka naša Dragana Jovanović (52 kg) je u polufinalu imala meč sa iskusnijom i 29-godišnjom Saidom Bukvic iz reprezentacije Srbije, inače ženom koja je 13 puta bila prvak sveta u kik boksu i koja ima perfektnu profesionalnu karijeru u boksu! Što se kaže uličnim žargonom Dragana je prebila u sve tri runde i izborila finale i startno mesto u reprezentaciji Srbije za prvenstvo Evrope! U finalu joj na megdan nije htela izaći u ring Mopin Kaeyla iz Francuske koja je predala meč. Dragana je ujedno proglašena najboljom domaćom bokserkom i potvrdila da je neprikosnovena na ovim prostorima u svojoj kategoriji bez obzira što je tek kročila u seniorsku konkurenciju! Sara Miljković (+81 kg) u finalu se susrela sa reprezentativkom Mađarske Hoffman Reka i bila bolja, a u drugoj rundi sigurnim direktima iznudila i brojanje i zasluženo se okitila zlatom i trofejom za najbolju takmičarku kao i naš Sejdi Nazif! Sve u svemu BK Sombor je imao pet finala što nikada ni jedan klub nije imao u istoriji boksa, a pitanje da li će ikada i imati. Reprezentacija Srbije sa punim pravom je ponosna na naše šampione i ovo je potvrda da se u našem klubu radi perfektno i da iz godine u godine smo sve bolji! Ovako vidimo i znamo da je svetla budućnost pred našim boksom – rekao je trener Stojan Knežević.